Тут розміщено матеріали нового освітнього проєкту для військовослужбовців від Українського інституту національної пам’яті. Це цикли відеолекцій про історичні події на Півдні України, організовані і проведені у військових закладах Одеси співробітниками Південного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах, а також про військову історію – у Харкові.
Усі відеолекції доступні для вільного завантаження.
* * *
Перша лекція була проведена для військовослужбовців Південного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України на тему «Історія Одеси: український вимір». Перед слухачами виступив доктор історичних наук, доцент кафедри історії України Одеського національного університету імені Іллі Мечникова Олександр Музичко.
Завантажити лекцію в високій якості
* * *
Другу лекцію для військовослужбовців Військової академії (м.Одеса) на тему «Скільки років Одесі !?» прочитав кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Одеського національного університету імені Іллі Мечникова Володимир Полторак.
Завантажити лекцію в високій якості
* * *
Ще одну лекцію для військовослужбовців Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська Морська Академія» Володимир Полторак присвятив темі «Козацька реконкіста Хаджибея-Одеси».
Завантажити лекцію в високій якості
* * *
Для військовослужбовців Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимир Полторак прочитав лекцію «Українська Бессарабія».
Завантажити лекцію в високій якості
* * *
Ще одна зустріч Володимира Полторака відбулася із службовцями повітряного командування «Південь». Йшлося про українські визвольні змагання в Одесі у 1917-1920 роках.
Завантажити лекцію в високій якості
* * *
У Харкові історію українського війська поглиблено вивчали військовослужбовці Національної гвардії України. Для них цикл лекції організував Північно-східний міжрегіональний відділ. Перед ними виступив Денис Журавльов, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Харківського національного університету імені Василя Каразіна. Доповідач розкрив такі теми.
«Українське козацтво: унікальний мілітарний феномен чи логічна складова частина розвитку східноєвропейської військової справи?». На прикладі розвитку військової справи на Заході та Сході та концепції фронтиру Фредерика Тернера історик показав запозичене та унікальне у військовому мистецтві українського козацтва.
Завантажити лекцію в високій якості
Захоплива подорож театрами воєнних дій від Чорного моря до Балтики відбулася під час лекції «Слобідські козацькі полки у війнах ХVII-ХVIII століть».
Завантажити лекцію в високій якості
Під час лекції «Воля» здобута й втрачена: непроста доля дредноута - флагмана флотів українських державних утворень 1917-1918 років» слухачі поринули у світ морських баталій першої чверті ХХ століття та дізналися про те, що Україна входила в елітарний клуб 13 країн світу, у флотах яких були дредноути.
Завантажити лекцію в високій якості