Онлайн-презентація «Архіви Арользена – Міжнародний центр документації націонал-соціалістичних переслідувань. Можливості пошуку»

Онлайн-презентація «Архіви Арользена – Міжнародний центр документації націонал-соціалістичних переслідувань. Можливості пошуку»

Запрошуємо взяти участь у презентації Архівів Арользена – Міжнародного центру документації націонал-соціалістичних переслідувань з найбільшим у світі архівом стосовно жертв націонал-соціалістичного режиму та осіб, які пережили нацистські переслідування.

Назва Архівів Арользена походить від німецького міста Бад-Арользен, розташованого в землі Гессен, куди у перші повоєнні роки Міжнародною службою розшуку (International Tracing Service) спільно з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, який координував її роботу, звозили документи нацистських державних організацій, місць ув’язнення та примусової праці, особисті документи постраждалих та переміщених осіб. З’ясування доль і пошук тих, хто пропав безвісти в часи війни, було головним завданням Міжнародної служби розшуку упродовж багатьох десятиліть. З 2013 року ЮНЕСКО внесла документи-оригінали і Центральну поіменну картотеку архіву МСР в реєстр всесвітнього документального спадку «Пам’ять світу». Нині документальні свідчення на колишніх в’язнів гетто і концтаборів, примусових робітників і робітниць і мешканців «ді-пі»-таборів представлено на онлайн-платформі Архівів Арользена, загалом понад 30 млн документів. Кожен охочий тепер може особисто з’ясувати долю людей, які постраждали в часи націонал-соціалізму. 

Презентація відбудеться 25 червня 2021 року, з 17.00 до 18.30 у форматі онлайн-трансляції на офіційному каналі УІНП у ютубі.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Архіви Арользена, Інститут історії України НАН України.

Спікери – співробітниці Архівів Арользена Ганна Легун, наукова співробітниця, архівістка, Марія Ільків, співробітниця відділу розшуку.

За участі Гіори Цвіллінга, заступника начальника архівного відділу, Анни Маєр-Осінскі, менеджерки міжнародної співпраці.

Модеруватиме презентацію Тетяна Пастушенко, Інститут історії України НАНУ.

Програма:

17.00 – 17.30: Марія Ільків «Історія створення та діяльність Міжнародного центру документації націонал-соціалістичних переслідувань». Презентація проєктів: E-Guide, #EveryNameCounts, #StolenMemory (український фокус).

17.30 – 18.00: Ганна Легун «Структура фондів Архівів Арользена, можливості пошуку, презентація онлайн-архіву та можливості пошуку».

18.00 – 18.30: запитання та відповіді.

Українські співробітниці Архівів Арользена Марія Ільків та Ганна Легун будуть розповідати про історію виникнення та діяльність Міжнародного центру документації націонал-соціалістичних переслідувань, а також про потенційні можливості онлайн-архіву. І, звичайно, дадуть відповіді на ваші запитання. Онлайн-трансляція буде доступна для всіх охочих.