Презентація відеопроєкту «Жінки, які загинули за Україну»: показ і публічна дискусія

Презентація відеопроєкту «Жінки, які загинули за Україну»: показ і публічна дискусія

6 грудня, у День Збройних сил України, Український інститут національної пам’яті разом із Жіночим ветеранським рухом та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні проведе показ відео з проєкту «Жінки, які загинули за Україну» та дискусію «Жінки в українській визвольній боротьбі у 20–21 століттях. Чи місце жінки в армії?».

6 грудня, початок о 16:30

Де: Національний музей історії України у Другій світовій війні (Київ, вул. Лаврська, 27)

Вхід за реєстрацією та з дотриманням протиепідемічних вимог (обов’язкова наявність сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту). Кількість місць обмежена.

З 2014 року на російсько-українській війні загинули 20 хоробрих захисниць. Водночас навіть за останні сім років жодна жінка-військовослужбовиця не була нагороджена найвищою державною нагородою «Герой України». У цьому році Жіночий ветеранський рух зробив подання на присвоєння цього найвищого звання  трьом героїням відеопроєкту: Ірині Шевченко, Сабіні Галицькій та Наталії Хоружій. Кожна з них загинула на російсько-українській війні, рятуючи життя інших.

У День Збройних сил України ми хочемо спільно поговорити про жінку на війні: чи (не)жіноча справа війна? що мотивує жінок добровільно йти захищати свою країну? чи жінка в армії – це феномен лише останніх років? чи користуються жінки в сучасній українській армії тими ж повноваженнями і правами, що й чоловіки?

Розпочнемо подію показом фільму про Катерину Носкову. Катерина воювала у складі 57 окремої мотопіхотної бригади, загинула в серпні 2015 року під Горлівкою, рятуючи пораненого під мінометним обстрілом. Їй було 26.

Після показу відбудеться презентація відеопроєкту і панельна дискусія «Жінки в українській визвольній боротьбі у 20–21 століттях. Чи місце жінки в армії?».

Учасники:

  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті;
  • Ірина Коцаб'юк, завідувачка відділу виставкових проєктів Національного музею історії України у Другій світовій війні;
  • Тетяна Швидченко, кандидатка історичних наук, засновниця освітньої організації «Експертний корпус», модераторка розмови;
  • Андріана Арехта, ветеранка;
  • Андрій Козінчук, військовий психолог;
  • Оксана Іванців, правозахисниця, громадська активістка, засновниця проєкту «Що таке пам’ятати».

Запрошуємо долучатися до дискусії вживу! Вона також транслюватиметься онлайн на сторінці Жіночого ветеранського руху у фейсбуці.

За додатковою інформацією звертайтеся: 093 94 36 949 – Катерина. Контакт для ЗМІ: 096 248 31 71 – Вікторія.

Про відеопроєкт «Жінки, які загинули за Україну»:

цикл із восьми відео про жінок, які загинули на сучасній російсько-українській війні, створив Жіночий ветеранський рух за підтримки Українського інституту національної пам’яті. За допомогою проєкту учасниці руху розповідають про загиблих посестер і віддають їм шану, а також пробують розкрити позицію жінки, яка добровільно пішла на війну захищати свою країну.

У 2020 році вийшло 5 відео, а в 2021 – 3. Відео, зокрема, оприлюднювалися на сторінках Жіночого ветеранського руху та Українського інституту національної пам’яті у соціальних мережах. З моменту публікації вони привернули увагу десятків тисяч глядачів. Героїнями циклу стали Ярослава Никоненко, Наталія Хоружа, Яна Червона, Сабіна Галицька, Ірина Шевченко, Олеся Бакланова, Катерина Носкова та Клавдія Ситник.