Щороку в останню суботу листопада запалюємо свічки у пам’ять про жертви Голодомору – геноциду українського народу. Традиційно в ці дні проводяться численні меморіальні, поминальні заходи. І це необхідно, однак чи цього достатньо? Саме в день вшанування пам’яті жертв Голодомору ми започатковуємо Всеукраїнський форум «Сила пам’яті: молодь говорить про Голодомор» – неформальну, відверту розмову про сучасні сенси пам’ятання минулого. Ми прагнемо зрозуміти, як пам'ять про Голодомор може зробити нас сильнішими. Це дискусійна платформа для відвертої розмови між однодумцями й тими, хто має протилежні погляди.
СТАРТУЄМО 27 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ, 18:00–21:00
Реєструйтеся, щоб долучитися.
ПРО ЩО ГОВОРИМО, ДИСКУТУЄМО?
Трагедія Голодомору віддалена у часі, а для багатьох – і в просторі. Як думаєш, чи варто молоді частіше згадувати про Голодомор, чи може час залишити цю болісну тему науковцям? Чим особисто для тебе є пам'ять про Голодомор?
Подекуди кажуть, що розповіді про історію успіхів – формують успіх, акценти ж на історії трагедій формують «комплекс жертви». Як думаєш, чи це стосується історії Голодомору? Чи є історія Голодомору лише історією про страждання і вбивство голодом? Як пам'ять про Голодомор може зробити нас сильнішими – і в особистісній реалізації, і в боротьбі за ствердження принципів демократії та права людини?
Що думаєш про сучасну українську культуру пам’яті про Голодомор? Усе влаштовує чи ні, чогось бракує? Що персонально для тебе означає ГІДНЕ вшанування пам’яті жертв Голодомору? А формула «з важкого історичного минулого слід винести уроки»? Що слід зробити, аби ця формула була не пустою формальністю, а реально працювала?
ХТО МОЖЕ ПРИЄДНАТИСЯ ДО РОЗМОВИ?
Ти можеш стати учасником діалогу, якщо тобі вже виповнилось чотирнадцять.
Організатори:
Всеукраїнський форум «Сила пам’яті: молодь говорить про Голодомор» – проєкт, започаткований Українським інститутом національної пам’яті, Міністерством освіти і науки України, Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за підтримки Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій університету Альберти. Проєкт є частиною Міжнародної гуманітарно-просвітницької програми «ГОЛОДОМОР: ПАМ'ЯТЬ В ІМ'Я МАЙБУТТЯ», мета якої – системна реалізація важливих наукових, просвітницьких і соціальних проєктів, спрямованих на збереження пам’яті про Голодомор – геноцид українського народу і формування на цій основі в молоді поваги до людської гідності і головного людського права – права на життя.