4 листопада у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція "Історія Донеччини: (пере)осмислення".
На трьох секційних засіданнях були обговорені проблеми минувшини Донецького регіону - процеси заселення та промислового розвитку, впливу на регіон тоталітаризмів аж до сучасного російського, символічного простору Донеччини. До її роботи долучилися українські науковці з Вінниці, Києва, Черкас, Дніпра, Запоріжжя, Харкова, Дружківки, Краматорська та інших міст України.
Організаторами конференції виступили Факультет історії та міжнародних відносин ДонНУ імені Василя Стуса та Перший міжрегіональний територіальний відділ Українського інституту національної пам'яті .
20 листопада для студентів Вінницького технічного фахового коледжу було проведено інформаційно-просвітницький захід до Дня Гідності та Свободи.
На запрошення адміністрації закладу, співробітник Інституту Олексій Серветнік зазнайомив молодь з передумовами, основними етапами та наслідками Революції Гідності 2013-2014 рр. Також, студенти мали можливість переглянути відеоматеріали про події Революції та Героїв Небесної Сотні, зокрема проєкту "Характери Гідності" - наголосивши про історії вінничан-Героїв Максима Шимка, Валерія Брезденюка та Леоніда Полянського.
Також, 21 листопада співробітник Інституту взяв участь в урочистому покладанні квітів до монумента Дерево Свободи на площі Майдан Небесної Сотні у Вінниці. А вже 22 листопада Олексій Серветнік виступив та взяв участь у дискусії під час просвітницької зустрічі із молоддю у Вінницькому обласному молодіжному центрі “Квадрат”, організованою ГО “Політичний центр” до Дня Гідності та Свободи.
21 листопада, на запрошення адміністрації ліцею №6 Вінницької міської ради, співробітник УІНП Олексій Серветнік взяв участь у просвітницькому заході до Дня пам'яті жертв Голодоморів.
Для учнів 7-8 класів закладу було окреслено основні події, що передували злочину Голодомору-геноциду 1932-1933 років комуністичного тоталітарного режиму, його організації та жахливих наслідків. Також, для закладу було презентовано видання УІНП "Людяність в нелюдяний час" про доброчинців в роки Голодомору.
А вже 22 листопада виступив із вступним словом на відкритті виставки “Голодомор: совєтський геноцид українців” у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї та взяв участь урочистих заходах біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору-геноциду у Вінниці.
23 листопада на запрошення настоятеля Храму Рівноапостольного князя Володимира Великого ПЦУ отця Богдана Лащенка та парафіянина, педагога Віктора Мартинюка співробітник Інституту Олексій Серветнік взяв участь у ранковій службі та панахиді за загиблими українськими захисниками.
Також посадовець провів бесіду для парафіян храму про повстанського отамана Поділля Якова Шепеля до 130-ої річниці від дня його народження.
До Дня пам'яті жертв Голодомору в Україні, в Одеському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Голодомор: совєтський геноцид українців».
“Україна внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову. І кожен із нас, пам’ятаючи про злочини комуністичного тоталітарного режиму, всі сили повинен спрямувати на підтримку наших захисників.” - зазначила під час виступу співробітниця Першого міжрегіонального відділу УІНП Уляна Громович.
На відкриті виставки виступили заступниця директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Ярослава Різникова, письменниця Наталя Дзюбенко-Мейс,співробітниця Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам’яті Уляна Громович, керівник ГО «Ветеранс ХАБ ОДЕСА» Микола Сторожук, викладач факультету історії та філософії Одеського Національного університету ім. І. Мечникова Тарас Гончарук. На заході були присутні вихованці Одеського воєнно-морського ліцею, співробітники музею та представники краєзнавчої громадськості.
20 листопада до Дня пам’яті жертв Голодомору Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова організувала круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
До участі у роботі круглого столу долучилася співробітниця Першого міжрегіонального територіального відділу УІНП Уляна Громович з доповіддю “Тема Голодомору в Україні 1922-1923 рр. у просвітницькому й освітньому просторі України” . У роботі круглого столу взяли участь провідні науковці, освітяни, фахівці бібліотек, архівів, музеїв, краєзнавці, представники громадських організацій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, викладачі та митці Одеси та Києва.
19 листопада, в Одесі, на Секторі військових поховань Західного кладовища Одеси співробітники Першого міжрегіонального територіального відділу УІНП вшанували пам’ять загиблих захисників та захисниць України.
Церемонія відбулася з нагоди 1000 днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Захід провели у співпраці з громадським сектором: Veterans HUB ODESA та ГО “Серця матерів Одещини”. Поклали квіти до могил загиблих воїнів, серед яких Герої України.
Тематичні зустрічі-історичні екскурси, презентації книжкових виставок і покази документальних відео відбулися у Центральній бібліотеці Полтавської міської територіальної громади з нагоди 20-річчя Помаранчевої революції.
Регіональний представник УІНП в Полтавській області та активний учасник рухівських мітингів 1991 року, Помаранчевих подій та Революції Гідності Олег Пустовгар розповів про власний досвід участі в масових акціях протесту, а також про передумови трьох мирних українських революцій.
Також в межах заходу представили тематичну книжкову виставку й продемонстровали документальне відео присвячене Студентській революції на граніті та Помаранчевій революції.
Присутні вшанували пам'ять тих, хто став на захист демократичних цінностей, та європейського вибору України. Серед імен Героїв, пам'ять про яких ми повинні берегти, згадали Героїв Небесної Сотні з Полтавщини: Ігоря Сердюка та Андрія Черненка, а також Юліана Матвійчука, який був одним із лідерів полтавського Майдану та загинув 2023 року, боронячи Україну від російської агресії.
23 листопада у Полтаві за участі воїнів Сил оборони, місцевої влади, полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті та містян відбувся меморіальний захід з вшанування пам’яті жертв Голодоморів біля однойменного Меморіалу у сквері на перехресті вулиць Європейської, Панаса Мирного та Володимира В’язуна.
Присутні поклали квіти до меморіалу та запалили свічки пам’яті за невинно убієнними жертвами Голодомору-геноциду 1932-33 рр. Духовенство ПЦУ з Свято-Покровської церкви Полтави провело богослужіння та панахиду.
У Полтавській академії неперервної освіти імені М. В.Остроградського відбувся круглий стіл присвячений злочинами Росії проти України.
У заході взяли участь місцеві освітяни, науковці, архівісти, краєзнавці, громадські діячі, а також полтавський офіс Українського інституту національної пам’яті.
У Полтаві на фасаді будинку по вулиці Олександра Оксанченка за участі воїнів Сил оборони, секретаря міської ради Катерини Ямщикової, представників ГО «Історична платформа» та регіонального представника УІНП в Полтавській області Олега Пустовгара відкрили інформаційно-просвітницьку табличку про льотчика першого класу, Героя України (посмертно) Олександра Оксанченка.
На табличці є QR-код з посиланням на сторінку, де вміщена інформація про Олександра Оксанченка. На сторінці можна прочитати чи прослухати інформацію про Героя України Олександра Оксанченка. Проєкт створений ініціативою "Стріткод" за підтримки Українського культурного фонду та платформи пам'яті "Меморіал Героїв".
У фойє Полтавської обласної філармонії відкрили виставку «Проти Голіафа», присвячену жінкам і чоловікам з ОУН та УПА, які боролись з радянським тоталітарним режимом.
Церемонію відкриття відвідав заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко. Регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар розповів детальніше про особливості цього виставкового проєкту УІНП.