26 липня 2023 року Сенат Італії проголосував за резолюцію, яка визнає Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Документ підтримали 130 італійських сенаторів. Чотири утрималися від голосування, жоден не проголосував проти.
У резолюції йдеться, що радянський комуністичний режим на чолі з Йосипом Сталіним у 1932–1933 роках «навмисно спровокував голод, який спричинив мільйони українських смертей, переважно селян та дрібних землевласників».
«Пам'ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення сьогодні у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність», — наголошується у документі.
Резолюція зобовʼязала Сенат визнати Голодомор геноцидом та ухвалювати будь-яку подальшу ініціативу за погодженням з Палатою депутатів та урядом Італії, європейськими та міжнародними інституціями з метою сприяння обізнаності та пам'яті про цю трагедію в Італії та за кордоном.
«Вітаємо рішення Сенату Італії про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. У 90-ті роковини Голодомору цей крок засвідчує: справедливості щодо минулих і нинішніх жертв кремлівського режиму бути», — привітав рішення італійських сенаторів Президент України Володимир Зеленський у твіттері.
Нещодавно Нижня палата парламенту Нідерландів визнала Голодомор геноцидом українців.
Загалом станом на 27 липня 2023 року Голодомор визнали геноцидом 28 держав: Австралія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Еквадор, Естонія, Ісландія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Люксембург, Мексика, Молдова, Німеччина, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, США, Угорщина, Франція, Хорватія та Чехія.
У квітні 2022 року також Федеральний сенат Бразилії, який є верхньою палатою Національного конгресу країни, визнав Голодомор геноцидом українського народу.
Геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.
Довідково
У 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні організувало керівництво СРСР, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір. По-справжньому шлях до ширшого дослідження та публічної пам’яті про геноцид українців був відкритий лише з розпадом Радянського Союзу. У вересні 1993-го, на 60-ті роковини Голодомору, в Україні вперше на державному рівні вшанували його жертв. Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців.
Масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був настільки великим, що науковці все ще не можуть назвати точної кількості вбитих – у дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів осіб. Детальніше в інформаційних матеріалах.