Виставка «Україна. Війна в Європі» розповідає про глибинні передумови сучасного російсько-українського протистояння, про різні аспекти поточної фази російсько-української війни після повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України 24 лютого 2022 року, а також про героїчний спротив українського народу, який тримає Україну в фокусі європейського інтересу.
Назви українських міст – Буча, Маріуполь, Харків, Чернігів стали символами новітнього варварства та невмотивованої жорстокості рашистів, змусивши світ по-новому подивитися на політику Кремля. Україна нині стала щитом, який захищає Європу від російської експансії. І водночас без допомоги Європи Україні буде важко здолати агресора.
Проєкт створив Український інститут національної пам’яті на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України та за підтримки Міністерства закордонних справ України.
Наша мета – розповісти правду про злочини проти людяності, які російські солдати чинять в Україні, відкрити очі на поширені в Європі російські пропагандистські міфи, один з яких – про єдиний народ, який складають росіяни, українці та білоруси, тверезим поглядом подивитися і на багато інших речей. Європейці мають право побачити справжнє обличчя Російської Федерації, усвідомити загрози, які йдуть від неї всьому людству, аби допомогти Україні захистити і себе, і Європу.
Партнерами проєкту в Україні є Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Штаб порятунку спадщини.
Партнери за кордоном: Литовський інститут історії, Центр історичних досліджень Польської академії наук в Берліні, Інститут Пілецького в Берліні, громадська організація «Bildungsverein Freundschaft kennt keine Grenzen e.V.», Музей історії Польщі.
У Києві виставка відкрилася на Контрактовій площі 8 травня 2022 року.
Крім української мови, виставка представлена англійською, польською, литовською та німецькою мовами. 9 травня виставка запрацювала у Вільнюсі та Варшаві, 18 та 19 травня – у Берліні та Бамберзі відповідно. Наприкінці липня вона відкрилася у Віденському університеті. А до Дня Незалежності України 24 серпня – у Познані.
За посиланням можна завантажити банери виставки у якості для друку та вебваріант для перегляду українською.
За цим посиланням – банери англійською мовою.
Тут – польською мовою.
За цим посиланням – німецькою.
Тут – литовською мовою.