29 січня, в День пам’яті героїв Крут представники Першого міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті провели зустріч з курсантами Одеського державного університету внутрішніх справ.
Співробітниця відділу Уляна Громович розповіла майбутнім офіцерам поліції про подвиг київських студентів і його роль в зламі бліцкригу більшовиків на українську столицю, а керівник відділу Сергій Гуцалюк зробив докладний порівняльний аналіз подій січня 1918 року в Києві і Одесі, де також відбулася ціла серія драматичних подій, пов’язаних зі спротивом містян більшовикам. Також курсантом були продемонстровані мультимедійні матеріали, присвячені подіям Української революції 1917-1921 рр.
29 січня представники Оперативного командування “Південь”, Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, Першого міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті та Veterans HUB ODESA, урочисто передали воєнні трофеї та інші артефакти до фондів Одеського історико-краєзнавчого музею.
Серед нових експонатів музею: військові речі російських загарбників, відстріляний ручний гранатомет, величезна гильза 122 калібру тощо. Експонати були зібрані на найгарячіших напрямках російсько-української війни. До акції долучилася також родина загиблого комбрига 28-ї бригади імені Лицарів зимового походу, полковника Віталій Гуляєва. Вони музейникам передали особисті речі Героя та планшет, з яким працював командир бригади. Перед церемонією, в День пам’яті Героїв Крут, представники військових та громадськості поклали квіти до підніжжя монументу Тарасові Шевченку та на Алеї Героїв.
20-22 січня співробітник Першого міжрегіонального відділу УІНП Олексій Серветнік провів низку заходів присвячених Дню Соборності України.
21 січня на запрошення Ліцею №1 селища Муровані Курилівці Могилів-Подільського району Вінницької області, відбулась інформаційно-просвітницька бесіда до Дня Соборності України. Співробітник Інституту Олексій Серветнік ознайомив учнів з ключовими подіями, які передували проголошенню Незалежності УНР у 1918 році та Акту Злуки 1919 року, значення цих історичних подій для сучасної Української держави. В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради майбутнього. Тож гасло цьогорічної інформаційної кампанії – «В єдності сила».
Також 20-21 січня Олексій Серветнік провів низку інформаційно-просвітницьких зустрічей присвячених українському державотворенню з військовослужбовцями 40-го полку Національної гвардії України імені полковника Данила Нечая. У межах цих бесід також презентуваликомплект брошур з воєнної історії України та видання "«Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди" і "Наш Маріуполь" від УІНП.
А вже 22 січня, до Дня Соборності України у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї було презентовано виставку Інституту "Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України", яка дає можливість простежити еволюцію державного символу від часів Русі до сьогодення. На ній можна побачити зображення Тризуба в інтерпретації Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та інших.
з 29 січня до 1 лютого співробітник Першого міжрегіонального відділу УІНП Олексій Серветнік провів низку заходів присвячених Дню пам'яті героїв Крут.
29 січня на запрошення Київського державного будинку художньої та технічної творчості, Олексій Серветнік провів інформаційно-просвітницьку бесіду для слухачів закладу. Загалом до заходу долучилося близько 400 осіб. Того ж дня Олексій Серветнік спілкувався із студентами Вінницького технічного фахового коледжу про героїчну дату української історії, а також взяв участь у етері "Перехід" на Радіо Місто Над Бугом присвяченому Дню пам'яті героїв Крут.
31 січня Олексі Серветнік презентував актуальні видання УІНП, зокрема комплект брошур, присвячених воєнній історії України, видання "Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди", "Наш Маріуполь" та інші для Музею Повітряних сил ЗСУ. А наступного дня прочитав лекцію про бій при Крутах для станиці пластунів у Вінниці.