Співпраця з національними громадами на Одещині, наукові конференції у Дніпрі, виставка присвячена російсько-українській війни у Вінниці, а також інші новини з регіонів у шістдесятому інформаційно-новинному дайджесту про діяльність міжрегіональних відділів Української інституту національної пам'яті "Локальна пам'ять".
28 грудня 2021 року, начальник Центрального міжрегіонального відділу Інституту Богдан Галайко та головний спеціаліст відділу Олексій Серветнік провели робочу зустріч з директором Вінницького навчально-наукового інституту економіки Західноукраїнського національного університету, професором Борисом Погріщуком та директором Вінницького фахового коледжу економіки та підприємництва Західноукраїнського національного університету, доценткою Наталією Добіжею.
6 січня,на площі В. Стуса у Вінниці, до дня народження поета-земляка, політв’язня, Героя України відбулося покладання квітів до пам'ятника Василю Стусу.
12 січня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки "Блокпост пам’яті".
Презентував матеріали виставки автор проєкту, волонтер пошукової місії «Евакуація 200" Павло Нетьосов. Також, до учасників презентації звернулися директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, мати Героя України, Героя Небесної сотні, вінничанина Максима Шимка - Зоя Шимко, начальник Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Богдан Галайко, представники ветеранського руху на Вінниччині.
4 січня відбулася зустріч співробітників Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті з представниками Ради німців України в Одеській області.
Зокрема, сторони обмінялися книжними фондами, аби краще зрозуміти позиції співрозмовників. Керівник Південного офісу УІНП Сергій Гуцалюк ознайомив гостей з роботою відділу, продемонстрував просвітницькі відеороботи. Представниця Ради німців України від Одеської області Вікторія Брандт, в свою чергу, зацікавилася всіма напрямками, які впроваджує Український інститут національної пам'яті в питаннях популяризації справжньої історії.
"Я ще раз хочу наголосити на тому, що нашим завданням, зокрема, є й історична пам'ять всіх народів, що проживали історично на цих місцях. Ми проводимо роботу з кримськими татарами, бо тут, на півдні України, свого часу проживали представники цього етносу, а також ногайські татари. Так само ми говоримо про німців-колоністів, які зіграли важливу роль в нашій історії. Але через радянську повоєнну політику, історичні сліди як і кримців, так і німців тут затирали. І про цю несправедливу політику ми зараз говоримо", - підсумував зустріч Сергій Гуцалюк.
Співробітники Південного міжрегіонального відділу УІНП взяли участь у зустрічі військовослужбовців 38-го зенітно-ракетного полку ім. генерал-хорунжого Юрія Тютюнника,які повернулися з зони виконання бойових завдань в Операції об'єднаних сил до місця своєї постійної дислокації під Одесою.
Зустрічати українських захисників зібралися представники Оперативного командування "Південь", Мінветеранів а також Південного регіонального відділу Українського інституту національної пам'яті.Керівник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Сергій Гуцалюк подякував бійцям за службу та висловив пропозиції до зустрічі з бійцями в навчальних аудиторіях військової частини, аби підвищувати історичну обізнаність та патріотичних дух зенітників.
8 січня в приміщенні «Січеславської Просвіти» відбулась конференція "Бандерівські читання".
Під час читань в доповідях обговорювалися питання минулого національного руху та сучасні реалії і перспективи національно-визвольного руху, як в Дніпрі, так і в Україні.
З вітальним словом виступив начальник Південно-східного відділу Ігор Кочергін, перед учасниками виступив головний спеціаліст відділу Станіслав Дуб.
Фото: Південно-східний відділ УІНП
11 січня відбулася онлайн конференція «До Дня українського політв’язня. До 50 роковин операції БЛОК».
Учасниками засідання стали учасник українського дисидентського руху Андрій Григоренко, доцентка Львівської національної академії мистецтв Зиновія Шульга, віце-президент Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний, член Української гельсінської групи, музикант Микола Горбаль, письменниця Ірен Роздобудько, співробітниця музею «Літературне Придніпров’я» Світлана Мартинова та інші.
На конференції пролунали доповіді, які стосувалися українського визвольного руху 1960–1980 рр.
14 січня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Короленка та Чернігівській центральній міській бібліотеці імені М.Коцюбинського відбулась презентація першого історичного мальописа УІНП "Оборона Замостя. Легенда про лопату", за участі авторів мальопису - співробітників Інституту Володимира Поліщука та Ігоря Кромфа.
"Є дуже багато і невідомих, і нерозкритих, і непопуляризованих сторінок нашої української історії. Більшість знають, що на території Україні був Махно, Петлюра, білі, був Денікін, й на тому кіно закінчується. Хотілося б розповісти історію про "живу українську героїку". Коли українці могли взяти і дати тягла значно більшому ворогові і при цьому залишитись живими, здоровими та успішними", — розповів Володимир Поліщук.
Своєю чергою Ігор Кромф зауважив, що тема популяризації історії не нова і дуже популярна наприклад в франкомовних країнах, де існує власна традиція мальованих історій, а також країнах Центральної Європи.
"Польща, Чехія, Сербія створюють мальописи про своїх історичних персонажів. Франція видає величезні альбоми та графічні романи на історичну тематику. Україна довгий час жила в радянському розумінні культури, де комікс могли застосувати лише в журналі "Перець". Ми вирішили, що час і нам популяризувати історію в мальописах", - пояснив Кромф.
Також автори коміксу зауважили, що планують розширити серію "Слава Героям" та пригоди головного героя мальопис Гната Вечірнього до трилогії, розкривши інші події Української революції 1917-1921 років, а також створити окремий графічний роман про повстання в Кенгірському таборі.
Фото: Північно-східний відділ УІНП