Матеріали про Голодомор 1932–1933

Матеріали про Голодомор 1932–1933

Підбірка відео, книг, виставкових проєктів Українського інституту національної пам'яті на тему Голодомору 1932–1933 років для перегляду, завантаження та поширення. Перелік доповнюватиметься.

1. До Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті розробив інформаційні матеріали.

2. Також ініціює акцію «Теплий збір».

Закликаємо вас зігріти своїм теплом і підтримати тих, хто зараз протистоїть ворогу на передовій. Задонатити знайомим волонтерам на такі необхідні зараз бійцям необхідну амуніцію, техніку та інвентар. Розшукати адресу найближчих волонтерських центрів і допомогти з плетінням маскувальних сіток чи виготовленням окопних свічок. Передати з волонтерами дитячі листи і малюнки, сувеніри-обереги, смаколики і нашу віру в них. Нехай наша пам’ять стане дієвою.

Ми закликаємо згадати тих, кого вбив голодом тоталітарний більшовицький режим, і водночас підтримати сучасних захисників України, аби ця трагедія ніколи не повторилася.

Дата: 23 листопада з 14:00 до 18:00

Локація: Київ, біля Меморіалу жертв Голодомору

У цей час волонтери з організації «Печерські котики» проводитимуть збір теплих речей, засобів захисту та іншого необхідного для військових ЗСУ, які сьогодні боронять нашу свободу.

3. Соціальний ролик.

Український інститут національної пам'яті пропонує до поширення соціальну рекламу, розроблену до 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років. У ролику йдеться про нагадування акції «Запали свічку пам'яті», яка традиційно припадає на четверту суботу листопада. Цьогоріч акція відбудеться 23 листопада о 16:00. Підтримати акцію ви можете і в соцмережах - оновивши свою обкладинку у фейсбуці.

Завантажити соціальні відеоролики у високій якості.

4. Візуальні матеріали англійською.

Для англомовної аудиторії ми розробили візуальні матеріали для поширення у соцмережах. Завантажити їх можна за посиланням.

Ролик «Голодомор 1932–1933. Помста за нашу свободу» англійською мовою [video “Holodomor of 1932–1933: a Revenge for Our Freedom”]

Дивитися за посиланням [to watch follow the link]

5. Інші відеоролики.

Відеролик «Голодомор як відповідь на селянські повстання». Ролик розповідає про передумови та причини Голодомору 1932–1933 років.

Переглянути українською

Переглянути з субтитрами російською мовою

Переглянути з субтитрами англійською мовою

Завантажити ролики у високій якості

6. Інші матеріали.

Розширене інтерв’ю з дослідником Голодомору Володимиром Тиліщаком про спротив українських селян колективізації на початку 1930-х років.

Дивіться за посиланням

Серія роликів «Незламні» про людей, які пережили Голодомор чи були його свідками і не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно.

Дивіться за посиланням 

Серія роликів «Голодомор – помста за свободу»

Дивіться за посиланням

Відеоісторія «Чому Голодомор став можливим?»

Дивіться за посиланням

 

Книги та брошури

Брошура «Голодомор. Комуністичний геноцид в Україні»

Завантажити

Брошура «Голодомор не зламав» [brochure “The Holodomor failed to break us”]

Завантажити

Download

 Книга «Репресовані» щоденники. Голодомор 1932–1933 років в Україні»

Це збірка щоденників та нотаток семи очевидців Голодомору, які зафіксували побачене, почуте та пережите.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

Книга «Людяність у нелюдяний час» (2-ге видання) розповідає про доброчинців, які в 1932–1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

Збірка спогадів Анастасії Лисивець «Скажи про щасливе життя» [Testimony of the Holodomor by Anastasia Lysyvets “Speak of the Happy Life”]

Переглянути і завантажити електронну версію українською

Download

Книга Ірини Реви «По той бік себе» – про соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій.

Переглянути і завантажити електронну версію книги 

Книга «Пам’ять роду» – 16 історій родин, які пережили Голодомор 1932–1933 років.

Переглянути і завантажити електронну версію книги

 

Інтернет-банери

Проєкт «Пам’ять, що рятує: голоси правди» розповідає про людей, які не мовчали про Голодомор.

Переглянути і завантажити

Проєкт «Голодомор не зламав» розповідає про людей, які пережили Голодомор і не тільки вижили фізично, а й не дали знищити себе духовно. Вони зуміли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932–1933 роках і всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років. Вони стали художниками, письменниками, досягли успіхів у науці тощо.

Переглянути і завантажити

 

Виставкові проєкти

Виставка «Спротив геноциду»

Побутує міф про відсутність спротиву українських селян більшовицьким грабіжникам напередодні та під час Голодомору 1932–1933 років. Виставка спростовує цей міф та розповідає про форми і методи спротиву, його розмах на основі архівних документів.

Стенди виставки для перегляду і завантаження

Каталог

Виставка «Україна 1932–1933. Геноцид голодом» розповідає історію Голодомору 1932–1933 років та чому він є геноцидом для світової аудиторії.

Стенди виставки доступні за посиланням українською, англійською, французькою, іспанською, португальською та німецькою мовами.

Брошура українською, англійською, іспанською, французькою, німецькою, арабською, грецькою

Матеріали по темі