90 видань у вільному доступі – на Книжковому ярмарку у Варшаві будуть представлені видання Інституту

90 видань у вільному доступі – на Книжковому ярмарку у Варшаві будуть представлені видання Інституту

 

Український інститут національної пам’яті візьме участь Книжковій ярмарці у Варшаві. З 26 по 29 травня триватиме ця книжкова подія в серці польської столиці, де, крім продажу видавничих новинок, відбуватимуться зустрічі з авторами, перекладачами та ілюстраторами, а також дискусії, майстер-класи і виставки. Вхід на ярмарок вільний для всіх охочих.

На локації фестивалю буде присутній стенд Українського інституту національної пам’яті з QR-кодом, завдяки якому можна буде завантажити близько 90 видань Інституту. Окрім того, на події будуть представлені останні 16 книг УІНП, з якими можна буде ознайомитись безпосередньо та безкоштовно завантажити на свій гаджет.

Зокрема, відвідувачі ярмарку зможуть погортати українсько-англійський фотоальбом до 30-річчя проголошення Незалежності України «Незалежність. Найкращий час / Independence. Prime Time»; англомовні книги: «Дівчата зрізають коси», «Війна і міф», спогади Анастасії Лисивець про Голодомор «Скажи про щасливе життя…»; українськомовний збірник спогадів учасників АТО – військових капеланів; а а ткож інші книги, збірники та брошури.

Крім видань Українського інституту національної пам’яті, на Книжковій ярмарці у Варшаві (стенд №143, зал Trojka) будуть представлені книжки, які розповідають про сучасну українську культуру. Участь у ярмарку візьмуть видавництва «Апріорі», «Моторний Равлик», «Фабула», «Видавництво 21», «Білка», «Навчальна книга – Богдан», «Видавництво Старого Лева», видавничий дім «НАУТІЛУС», «Чорні вівці», «Наш Формат», «Ранок», «Сафран», «Час майстрів», «Школа»; LAURUS, Letit.me, Meridian Czernowitz, Vivat, Yakaboo, ДІПА, а також Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр).

У межах програми ярмарку виступатимуть українські письменниці Оксана Забужко (26 травня), Вікторія Амеліна (27 травня), Тамара Горіха-Зерня (26 травня), Любов Якимчук (28 травня), Катерина Калитко (29 травня), а також діячки української культури:  директорка Українського інституту книги Олександра Коваль (27 травня) та перекладачка, редакторка, співзасновниця Kyiv Comic Con Марія Шагурі (26 травня). Зокрема, відбудуться дві професійні дискусії про український книжковий ринок і можливості його підтримки та розвитку. Повна програма українських заходів на ярмарку — за посиланням.

Під час роботи українського стенда відбуватиметься збір коштів на проєкт «Книжки без кордонів», який Український інститут книги реалізує під патронатом першої леді України Олени Зеленської, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики й Міністерства закордонних справ України. У Польщі цей проєкт реалізується під патронатом першої леді Польщі Агати Корнгаузер-Дуди спільно з Польським інститутом книги та іншими партнерами.

На стенді також буде здійснюватися збір коштів на підтримку України

Повна програма Книжкового ярмарку у Варшаві доступна за посиланням.

Більше інформації про роботу ярмарку для відвідувачів — за посиланням.

Організатори: Міністерство культури та інформаційної політики України, Український інститут книги, Посольство України у Польській Республіці, 

За участі: Український інститут, Український ПЕН, Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», Міжнародний фестиваль «BookForum»

Контакти:

Софія Челяк, УІК: international.department@ubi.org.ua 

Додаткова інформація для медіа, УІК: pr@ubi.org.ua

Матеріали по темі