Форум «Україна: історія на перехрестях гібридної війни, культурної дипломатії та медійного світу»

Форум «Україна: історія на перехрестях гібридної війни, культурної дипломатії та медійного світу»

16 вересня відбудеться науковий форум «Україна: історія на перехрестях гібридної війни, культурної дипломатії та медійного світу», присвячений 80-річчю від дня народження Ореста Субтельного.

Коли: четвер, 16 вересня, 9:40

Де: Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАН України, Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС, Чернівецька обласна рада, Видавничий дім “Букрек”.

Мета форуму – вшанування постаті історика Ореста Субтельного та його внеску в українське історіописання, а також обговорення питань національного історичного наративу. Під час форуму провідні українські історики обговорюватимуть широке коло питань популяризації української історії у світі в сучасних умовах гібридної війни. 

Теми обговорень на форумі:

  • питання пов’язані із внеском О.Субтельного в українську історіографію, значення його підручника «Україна: історія» для розвитку національного історичного наративу, соціокультурних процесів пострадянської доби;
  • завдання, досвід, перспективи, шляхи та інструменти популяризації історії України у світі, значення історичної тематики в культурній дипломатії;
  • стан і перспективи представлення історичних досліджень у публічному та медійному просторі;
  • які еволюційні зміни сталися в змісті історичної освіти за 30 років та чому в Україні досі немає Концепції історичної освіти?
  • якою має бути історична освіта в 12-річній українській школі? І чи треба повернути до закладів вищої освіти історію України як обов’язковий предмет?

Засідання Форуму проходитимуть у формі послідовних панелей із доповідями запрошених спікерів з одночасною трансляцією заходу в мережі Інтернет. Усі зацікавленні матимуть змогу стежити за онлайн-трансляцією засідань Форуму  на інтернет-ресурсах Українського інституту національної пам’яті.

Завантажити

Програма форуму

Матеріали по темі