Голодомор

Голодомор

Цьогоріч – 85-ті роковини Голодомору. Україна і світ вшановуватимуть пам’ять мільйонів жертв Великого Голоду 1932-1933 років.

Український інститут національної пам’яті розгорнув інформаційну кампанію, присвячену 85-тим роковинам Голодомору 1932-1933 рр, на виконання  Указу Президента України№523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – геноциду Українського народу» та затвердженого Кабінетом Міністрів України «Плану заходів на 2017-2018 роки у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні».

У рамках кампанії Інститут анонсував всеукраїнські та міжнародні заходи: відкриття виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», проведення Міжнародного форуму «Україна пам’ятає, світ визнає!» у столиці 22-24 листопада 2018 року, поширення соціальної реклами та брошур про Голодомор, Міжнародну акцію «Запали свічку пам’яті», меморіальне засідання Верховної ради України, відкриття виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» та загальнодержавні жалобні заходи 24 листопада покликані вшанувати вбитих у 1932-1933 роках.

Візуальна складова цьогорічної інформаційної кампанії до 85-тих роковин Голодомору включає символічні образи. Серед яких: український військовий на тлі Меморіалу пам’яті жертв геноциду, свіча-куля та дівчинка з колосками.

Об’єднує ці символи цьогорічне гасло «Ми пам’ятаємо! Ми сильні!».

Голова Інституту Володимир В’ятрович коментує: «Руки дитини, яка двадцять років тому вперше запалила свічу пам’яті, стали руками солдата, які тримають автомат, захищають батьків. Очі, які тоді вмивалися сльозами від розповіді бабці про пережите у 1932–1933 роках, нині впевнено дивляться на ворога через приціл. Нація, яка в минулому єдналася в хвилини вшанування померлих у часи Голодомору, об’єдналася, аби захистити своє майбутнє, і створила потужну армію. Скорбота за вбитими предками дає сили захищати себе і нащадків».

Завантажити соціальну рекламу до 85-тих роковин, можна за посиланнями: для друку і для соціальних мереж.

Також Інститут розробив і запустив веб-сторінку «85-ті роковини Голодомору», де публікується інформація про заходи, що відбуваються в Україні та світі з ушанування пам’яті жертв Голодомору.

На веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору» доступні рубрики:

НовиниЩоденна інформація про події в Україні та світі до вшанування пам’яті жертв Голодомору, а також різноманітні матеріали на цю тему: статті, ґрунтовні дослідження, фотографії, документи та інше.

Міжнародний форум. Докладна інформація про Міжнародний форум, що відбув  22-24 листопада 2018 року в Українському домі (Київ).

Міжнародна акція. Висвітлено перебіг Міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті». Країни, які долучилися до акції «Запали свічку пам’яті», можна буде відстежити на інтерактивній карті, розміщеній на сайті.

Виставка. Виставка «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» наочно демонструє не лише українцям, а й світовому співтовариству, причини та механізми більшовицького злочину проти людства, а також пояснює, чому цей акт є геноцидом.

Завантажити банери у якості для друку:

Українською

In English

En Français 

En Español

Em Português

Auf Deutsch

Відео. За посиланнями, розміщеним у цьому розділі,  доступні соціальні відеоролики, присвячені Голодомору 1932-1933 рр. Соціальна реклама до 85-тої річниці Голодомору, знята Young&Hungry Production за підтримки Міністерства інформаційної політики та за участі Українського інституту національної пам’яті і Центру досліджень визвольного руху. 

Список відтворення на youtube

Завантажити відеоролики у високій якості можна за посиланням.

Брошура. Як і виставка, однойменна брошура апелює до українців та світової спільноти, змушуючи замислитися про причини і наслідки трагедії українського народу, спричиненої тоталітарним більшовицьким режимом.

Завантажити матеріали у якості для друку:

Українською

In English

En Español

En Français

Auf Deutsch

 

ПРОЕКТИ ІНСТИТУТУ ПОПЕРЕДНІХ РОКІВ

Про проект "Незламні"  це відзначення на державному рівні у 2016 році 15 видатних людей, що пройшли через страшні 1932—1933 роки, запропоноване Українським інститутом національної пам'яті до 83-х роковин Голодомору в Україні.

Спецпроект "Люди Правди" —  у 2015 році ми згадували Людей правди – тих, хто не боялися говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя. Щоб світ знав.

Фотодокументальна виставка "Спротив геноциду" до 81-х роковин Голодомору створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні.


 

Матеріали по темі