Пресконференція Українського інституту національної пам’яті до Дня Української Державності

28 липня Україна вперше відзначатиме День Української Державності. Пам’ятна дата покликана звернути увагу суспільства на традиції українського державотворення, які мають понад тисячолітню історію.

27 липня Український інститут національної пам’яті проведе пресконференцію, під час якої:

  • висвітлить ключові історичні наративи до Дня Державності;

  • презентує новий анімаційний фільм «Історія України за 15 хвилин»;

  • розкаже про включення історії української державності до обов’язкового тестування для претендентів на українське громадянство та кандидатів на посади державної служби.

Пресконференція відбудеться 27 липня, початок о 12:00, в інформаційному агентстві «Укрінформ» (Київ, вул. Богдана Хмельницького 8/16). Акредитація у пресцентрі «Укрінформу».

Учасники:

  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті (включення);

  • Максим Ярмистий, перший заступник голови УІНП;

  • Володимир Тиліщак, заступник голови УІНП;

  • Кирило Галушко, історик, публіцист;

  • Олександр Черненко, директор з розвитку студії Idea Media Group, яка була партнером у створенні ролика, співавтор сценарію;

  • Олена Кравчук, продюсер проєктів студії Idea Media Group.

Коротка довідка

Ролик у форматі 2D «Історія України за 15 хвилин» – це анімаційне відео, яке коротко й доступно, але вичерпно розповідає понад тисячолітню історію українців на своїх землях. Показує, що наші предки творили тут державні формування ще тисячу років тому, і цей процес державотворення простежується крізь усю нашу історію. Ролик ще раз унаочнює, що українці тривалий час були включені у європейський цивілізаційний простір, розвивали на своїх землях різні форми урядування, творили культурний простір, взаємодіючи з іншими народами, зокрема європейськими і тюркськими.

Безпосередньо у День Державності, 28 липня, відео буде викладене у вільний доступ на онлайн-ресурсах УІНП, а також транслюватиметься в ефірі Марафону єдиних новин. Ролик має версії з субтитрами українською та англійською мовами.

У відповідь на звернення телеканалів інститут готовий надати ролик для трансляції в ефірі.

День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Пам’ятна дата акцентує на спадкоємності сучасної України від Давньоруської держави Володимира Великого з її столицею у Києві. Саме тому для Дня Державності була обрана дата 28 липня, коли в Україні також відзначають День Хрещення Київської Руси-України. Вибір Володимиром Великим християнства як головної релігії Русі став цивілізаційним і зумовив історичний зв’язок українських земель із Європою.

Відзначаючи День Української Державності та поширюючи інформацію про тривалу історію державних утворень українців на наших землях, ми також протидіємо російській дезінформації та пропаганді, яка силкується зобразити Україну штучним формуванням.

Детальніше про День Державності – в інформаційному матеріалі УІНП.