Тематична зустріч: «Чорні запорожці: від УНР до 72 ОМБр – бойові традиції вільної України»

Тематична зустріч: «Чорні запорожці: від УНР до 72 ОМБр – бойові традиції вільної України»

6 квітня 2023 року, о 18:00, запрошуємо на тематичну зустріч, присвячену історії та сучасності одного з найстаріших українських військових формувань: «Чорні запорожці: від Української Народної Республіки до 72-ї окремої механізованої бригади – бойові традиції вільної України».

Кінний полк Чорних запорожців був одним з найвідоміших полків української кінноти періоду Української революції 1917–1921 років. На зустрічі йтиметься про історію цього військового формування та внесок сучасної механізованої бригади імені Чорних запорожців у протистояння російській воєнній агресії.

Учасники заходу обговорять такі теми:

  • Чорні запорожці армії УНР 1918–1920 років;

  • Бойовий шлях 72-ї бригади з 2014 року та під час повномасштабного вторгнення РФ.

Запрошені спікери:

  • Михайло Ковальчук, кандидат історичних наук, офіцер Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України;

  • Роман Орищенко, командир третього взводу другої роти мотопіхотного батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців.

Захід відбудеться у змішаному форматі: офлайн та онлайн.

Модераторка: Наталія Позняк-Хоменко, головна спеціалістка відділу популяризаційної роботи Українського інституту національної пам’яті.

Вхід за попередньою реєстрацією (кількість місць обмежена).

Офлайн тематична зустріч відбудеться в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Захід також транслюватиметься на сторінці Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам’яті у фейсбуці.

Контактний телефон: +38(067) 96 11 662 Тетяна Бойко

Подія у фейсбуці

Довідково

З 23 серпня 2017 року 72-га окрема механізована бригада  Збройних сил України з ініціативи особового складу та командування має назву імені Чорних запорожців. Кінний полк Чорних запорожців – одне з найвідоміших збройних формувань Армії Української Народної Республіки, яке існувало в 1918–1923 роках.