Вулична виставка «До світла Воскресіння крізь терни катакомб»

Вулична виставка «До світла Воскресіння крізь терни катакомб»

До 75-ї річниці Львівського псевдособору 1946 року Інститут історії церкви Українського католицького університету й Український інститут національної пам’яті представлять вуличну банерну виставку «До світла Воскресіння крізь терни катакомб». Вона розповідає про спробу насильницької ліквідації Української Греко-Католицької Церкви радянською владою, репресії супроти її духовенства і вірних, а також протистояння насиллю влади та особливості виживання в умовах підпілля.

Відкриття стендової експозиції відбудеться 5 березня 2021 року, о 14.00.

Де саме: Київ, Контрактова площа, сквер № 3, між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді.

В основі виставки – матеріали Інституту історії церкви УКУ:

  • спомини очевидців та активних учасників підпілля, зібрані впродовж 1992-2020 років,
  • документи державних архівів, зокрема унікальні документи з Галузевого державного архіву СБУ: матеріали оперативно-розшукової справи «Рифи», велика добірка матеріалів про головних виконавців сталінського плану знищення УГКЦ – о. Гавриїла Костельника та Сергія Каріна-Даниленка,
  • фотографії з приватних збірок.

Розповідаються життєві історії окремих представників греко-католицького кліру, чернецтва, мирян. Хронологічно виставка охоплює період від 1939 до 1991 року та відображає три важливі етапи історії УГКЦ у XX столітті: насильницьку ліквідацію, підпілля та легалізацію в 1989 році. За задумом авторів, проєкт на окремих прикладах повинен узагальнити й представити становище цілої церкви в умовах переслідувань, розкрити форми спротиву й підпільної діяльності духовенства та мирян, методи боротьби за визнання своїх прав.

Виставка «До світла Воскресіння крізь терни катакомб» триватиме до кінця березня 2021 року.

Відвідати відкриття можуть усі охочі. Але звертаємо увагу на необхідність мати при собі засоби індивідуального захисту та дотримуватися соціальної дистанції.