Правда про ЧАЕС: «Як Москва брехала про Чорнобильську трагедію. Мовою документів»

Правда про ЧАЕС: «Як Москва брехала про Чорнобильську трагедію. Мовою документів»

До дня пам'яті трагедії на Чорнобильській АЕС Український інститут національної пам'яті разом із партнерами презентували відеопроєкт, який у трьох роликах детально розглядає  обставини та наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Лектор проєкту — директор Галузевого державного архіву Служби Безпеки України Андрій Когут мовою фактів та документів пояснює як і чому відбулось аварія на Чорнобильській АЕС.

Перший ролик розповідає про попередні аварії та зупинки на ЧАЕС, які стались до трагічної катастрофи 26 квітня 1986 року.

Другий ролик розповідає про першотравневі демонстрації, які радянська влада попри наявну інформацію про високе радіоактивне забруднення, виводила людей задля підвищення іміджу комуністичної ідеології.

Третій ролик розповідає про те, як радянська влада намагалась приховати та зацензурити інформацію про катастрофу на Чорнобильській АЕС.

Відеопроєкт створений спільно Українським інститутом національної пам’яті, Галузевим державним архівом Служби Безпеки України, Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності. 

Над проєктом працювали: Андрій Когут, Віталій Сударкін, Зоя Заблоцька, Тетяна Бойко, Ольга Савенок. 

У відео використано матеріали книги Збірник документів «Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії» / Упорядники: Олег БАЖАН, Андрій КОГУТ, Геннадій БОРЯК.