«Якщо ви не припините фінансувати нападника, ви більше не маєте права говорити "Ніколи більше!"» – українські інтелектуали закликали Німеччину приєднатися до енергетичного ембарго

DIE WELT оприлюднив «Відкритий лист з України», в якому українські інтелектуали закликають Німеччину негайно приєднатися до енергетичного ембарго проти Росії: «Якщо ви не припините фінансувати нападника, ви більше не маєте права говорити "Ніколи більше!"». Публічно вимагати закриття Північного потоку-1 почали також християнські демократи Німеччини.

Нижче поширюємо переклад тексту відкритого листа:

Уряд Німеччини публічно підтвердив у понеділок продовження закупівель нафти і газу в Росії. Таким чином Німеччина погодилася продовжувати фінансувати несправедливу, криваву війну Путіна проти українського народу. Німеччина винна вдруге. Перший раз – під час Другої світової війни, коли вермахт і СС знищили слов’янське та єврейське населення та вивезли мільйони українців до Німеччини на примусові роботи.

Ми хочемо нагадати німцям і федеральному уряду про їхню історичну відповідальність перед Україною. Історичним фактом є те, що для завоювання України спочатку були використані всі сили нацизму, за винятком приблизно 10 відсотків іншої території Радянського Союзу. Ця країна мала найбільшу кількість жертв серед цивільного населення. Зараз путінські війська систематично бомбардують житлові квартали Харкова з населенням-мільйонником та інші тимчасово окуповані міста та селища.

Путін вбиває мирних жителів, щоб довести те, що неможливо довести, а саме неіснування української нації. Але кілька днів героїчного опору кривавому диктатору дали зрозуміти світові, що українська політична нація як ніколи згуртована навколо вільно обраного президента та уряду і ніколи не піде на вимоги божевільного лідера наляканої Росії.

Тоді ви більше не маєте права говорити: «Ніколи більше!». Громадяни Німеччини! Відкрийте очі і здійсніть свою історичну відповідальність. Хоча ніхто з вас особисто не підтримує і не фінансує військову машину, подібну створеній Гітлером та Сталіним, ви робите це колективно через свій уряд. Разом ви фінансуєте злочини проти людяності в Україні, країні, яка життям своїх синів і дочок сьогодні також захищає демократію та безпеку Німеччини.

Ми вимагаємо, щоб федеральний уряд приєднався до енергетичного ембарго проти режиму Путіна. Валютні надходження від експорту енергоносіїв підтримують російську агресію проти України та Європи. Альтернативи російській енергетиці існують. Сусідня Польща наступного року припинить імпорт енергоносіїв з Росії. Відкладіть зупинку вугільних чи атомних електростанцій. Припиніть допомагати поплічникам Путіна ховати гроші в німецьких банках.


Під листом підписалися близько 20 відомих письменників, професорів, експертів, громадських діячів. Вичерпний перелік підписантів доступний під листом на сайті DIE WELT.