Виставковий простір «Історія української Гідності» для закладів освіти

За ініціативи та реалізації громадської організації «Славетні епохи України» імені Героя АТО та Революції Гідності Олексія Дурмасенка, а також за інформаційної та методичної підтримки Українського інституту національної пам’яті втілено проєкт для закладів освіти «Простір «Історія української Гідності».

Основна ідея та мета проєкту – представлення цілісності національної історичної візії, патріотичне виховання молоді засобами інтерактивного простору за принципом “open space” – відкритого майданчика для активної взаємодії. Подібна локація може стати унікальним виставковим осередком та комунікаційною платформою для проведення різних заходів та уроків; церемоній з ушанування загиблих воїнів у відповідному патріотичному середовищі; організації систематичних лекторіїв для молоді, присвячених етапам державотворення України, звитяжним подіям історії України, борцям за незалежність України, сучасному героїзму українців; опануванні відповідних тем з історії України згідно із навчальною програмою.

Форма – електронні банери та презентація проєкту на такі теми:

  • «Епохи української державності» (Давня Русь, Козацька Україна, Українська революція 1917–1921 років, Україна в складі СРСР, незалежна Україна);
  • «Революції незалежної України» (Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція Гідності);
  • «Окупація України Російською Федерацією в ХХІ столітті» (окупація Криму військами РФ, бої за Іловайськ, Дебальцівський плацдарм, Щастя, Маріуполь, оборона Донецького аеропорту);
  • «Видатні митці та науковці України».

Ми переконані, що сучасний заклад освіти – це простір для інтеракції, який передбачає перетворення інформації на особистісні знання, почуття і співпереживання. Саме тому ми пропонуємо підтримати цей проєкт, адже він допоможе закладам освіти створити такий простір. Це може бути як варіант реекспозиції вже існуючого музею закладів освіти (якщо такий є і потребує змін) у форматі простору, так і створення нової локації.

Заклади освіти можуть долучитися до реалізації проєкту та використовувати його електронний варіант у освітньому просторі.

Завантажити презентацію «Простору» можна тут.

Завантажити банери проєкту можна тут.

У разі, якщо заклад освіти матиме змогу надрукувати банери для оформлення простору, то по макети в якості для друку на безоплатній основі звертатися до Олега Дурмасенка (тел. 099 34 44 701).