Книга “Дівчата зрізають коси” названа серед лауреатів Шевченківської премії 2020 року

Воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою “Дівчата зрізають коси”, виданою Українським інститутом національної пам’яті, під редакцією Тетяни Ковтунович, названа лауреатом Шевченківської премії 2020 року в номінації “Публіцистика, журналістика”.

Таке рішення оприлюднив Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка

Ця книга - це спогади 25 жінок-воячок, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки та ін. 

У спогадах йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.

Ці історії було записано з листопада 2017 до липня 2018 року воєнною кореспонденткою Євгенією Подобною.

Збірник спогадів “Дівчата зрізають коси” підготовлено в рамках проекту Українського інституту національної пам’яті “Усна історія АТО”, координаторами якого є співробітниці Інституту Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко. Також у цій серії вийшло 5 випусків “Усної історії російсько-української війни” та книжка “Капелани. На службі Богу й Україні”.

Електронне видання можна отримати безкоштовно завантажити на Google Play або за цим посиланням.