Обговорення Революції Гідності в Головному управлінні розвідки

У дні роковин подій на Майдані генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло прочитав для військовослужбовців Головного управління розвідки Міністерства оборони України доповідь на тему «Еволюція ставлення до Революції Гідності: 5 років потому».

Він розповів про історію створенню Музею, результати його роботи за останні роки, ключові напрямки діяльності установи, бачення способів увічнення пам’яті про Майдан та дані соціологічного дослідження про ставлення українців до подій революції через 5 років після її завершення.

Ставлення українців до Революції Гідності

Доповідь викликала низку змістовних питань, які вилились у півгодинну розмову Ігоря Пошивайла зі співробітниками управління. Після спілкування для гостей організували екскурсію музеєм ГУР, де важливе місце посідає експозиція, присвячена Герою України, генерал-майору Максиму Шаповалу.

Нагадаємо, незадовго до початку війни полковник Максим Шаповал був призначений начальником спецрезерву ГУР МОУ. Від початку російсько-української війни Максим Шаповал виконував завдання у зоні проведення Антитерористичної операції, брав участь у боях «найгарячіших» 2014–2015 років, зокрема в боях за Савур-Могилу і Донецький аеропорт, розвідувальних рейдах у тил ворога, особисто очолював розвідувальні групи та зробив значний внесок у документування присутності збройних сил Російської Федерації на території України.

Полковник Максим Шаповал загинув 27 червня 2017 року внаслідок підриву автомобіля неподалік його будинку в Києві. 30 червня 2017 Президент України посмертно присвоїв полковнику Максиму Шаповалу військове звання генерал-майора. 7 вересня 2017 року Президент України присвоїв генерал-майору Максиму Шаповалу звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Лекції для військових відбуваються у рамках проекту Інституту «Воєнно-історичний лекторій», розпочатого у 2018 році у співпраці з Головним управлінням морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України.