У Литві та Польщі відкрилась виставка про сучасну російсько-українську війну

У Литві та Польщі відкрилась виставка про сучасну російсько-українську війну

9 травня у двох європейських столицях відкрилась виставка “Україна. Війна в Європі”. На 24 банерах розповідається про війну, яку розв’язала росія проти України з лютого: нечувані звірства російських солдатів на окупованих територіях, героїзм захисників та передумови рашиської агресії. Виставка показує, як авторитарний режим путіна поступово руйнував демократію та свободу слова в росії та проводив політику відновлення імперії за зразком Радянського Союзу.

Відкриття виставки у Вільнюсі

На відкриття виставки у литовській столиці зібрались спікерка Сейму Литовської Республіки Вікторія Чміліте-Нільсен, посол України в Литві Петро Бешта, депутатка Верховної Ради України Марія Іонова, архієрей Православної церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Священного Синоду Євстратій Зоря, голова громадської організації «Елеос-Україна», капелан Сергій Дмитрієв, директор Інституту історії Литви Альвідас Нікжентайтіс

Відкриття виставки у Вільнюсі

У Вільнюсі виставка працюватиме на Лукішській площі до 29 травня (вхід вільний), пізніше подорожуватиме до великих міст Литви.

Відкриття виставки у Вільнюсі

На урочисте відкритті виставки у Варшаві прийшли віце-прем’єр-міністр, міністр культури та національної спадщини Пьотр Глінський, директор Музею історії Польщі Роберт Костро, перша секретарка Посольства України в Польщі Яна Кривобок, заступниця директора Королівського музею Лазенків Маріанна Отмяновська.

Віце-прем'єр-міністр, міністр культури та національної спадщини проф. Пьотр Глінський на урочистому відкритті виставки у Варшаві. Фото: https://muzhp.pl/

Під час урочистого відкриття віце-прем’єр-міністр, міністр культури та національної спадщини Пьотр Глінський відзначив: «Ми маємо обов’язок свідків, обов’язок свідчити про те, що відбувається в Україні. Ця виставка ілюструє цю війну. [...] Україна бореться за всіх нас, за Польщу, за Європу, за весь світ. Сьогодні ми повинні бути з Україною. Пам’ятаймо, що ця війна триває. Найстрашніше – це звичка, найгірше – байдужість, що ця війна йде повільно – ні, не повільно – щодня вбивають людей, невинних людей. І ми маємо про це пам’ятати, ми повинні про це говорити – і ця виставка для того, щоб говорити про це».

Відкриття виставки у Варшаві. Фото: https://muzhp.pl/

У Варшаві оглянути експозицію можна до 30 травня включно у Галереї під відкритим небом Королівського музею Лазенків в Алеї Уяздовському (біля Бельведерських воріт). Вхід вільний.

Виставка працюватиме в кількох європейських містах:

16 травня заплановано відкриття у Берліні, Бамбергу, Франкфурті. Покази плануються також у Брюсселі та інших містах.

Партнери:

Україна: Державне агентство України з питань мистецтва та мистецької освіти, Кризовий штаб охорони культурної спадщини.

Польща: Музей історії Польщі, Королівський музей Лазенків.

Литва: Інститут історії Литви.

Німеччина: Bildungsverein Freundschaft kennt keine Grenzen e.V., Центр історичних досліджень Польської академії наук у Берліні, Інститут Пілецького в Берліні.

Автори виставки (Україна):

Ганна Байкєніч, Леся Боднарук, Анастасія Гайдукевич-Качуро, Наталія Іванченко, Ігор Каретніков, Любов Крупник, Олена Охрімчук, Наталія Позняк-Хоменко, Наталія Слобожаніна, Олена Снігир та інші.

Графічний дизайн: Сергій Софін, Антон Чекаль.

Співпраця:

Карстен Хольсте (німецька версія), Войцех Кальват (польська версія), Ігор Конколевський (німецька версія), Міхал Копчинський (польська версія), Світлана Лаховець (литовська версія), Оксана Люстенхаувер (німецька версія), Альвідас Нікжентайтіс (литовська версія), Шведас (литовська версія), Конрад Возняк (німецька версія).

Джерело: цитата і фото (Польща)

Фото Литва: Світлана Ляховець