В європейських столицях відкривається виставка про війну Російської Федерації з Україною

В європейських столицях відкривається виставка про війну Російської Федерації з Україною

8 травня на Контрактовій площі в Києві банерну експозицію відкрив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Вслід за Україною виставку зможуть побачити у Литві, Польщі, Німеччині та Бельгії:

9 травня – у Вільнюсі (Литва) та Варшаві (Польща);

16 травня – в Берліні, Бамберзі та Франкфурті (Німеччина), пізніше в Брюсселі (Бельгія) та інших європейських містах. 

Виставка розповідає про глибинні передумови сучасного російсько-українського протистояння, про різні аспекти поточної фази російсько-української війни після повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України 24 лютого 2022 року, а також про героїчний спротив українського народу, який уже третій місяць тримає Україну в фокусі європейського інтересу. Назви українських міст – Буча, Маріуполь, Харків, Чернігів стали символами новітнього варварства та невмотивованої жорстокості рашистів, змусивши світ по-новому подивитися на політику Кремля. Все частіше лунають порівняння дій президента РФ Владіміра Путіна та дій нацистського фюрера Адольфа Гітлера, а також історичних умов, які передували Другій світовій війні. Україна нині стала щитом, який захищає Європу від російської експансії. І водночас без допомоги Європи Україні буде важко здолати агресора.

Відкриття виставки в Києві символічно відбулося в День пам'яті та примирення, адже у Другу світову війну ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму.

«Сьогодні увесь світ бачить, до чого призвела сакралізація війни, підміна понять та маніпуляції про Другу світову з боку РФ. У самому центрі Європи обстрілюють міста ракетами, вбивають мирне населення, знищують культуру. Україна продовжує боротися щодня проти ворога та відстоювати демократичні та європейські цінності. Це має усвідомити кожен. І виставка «Україна. Війна в Європі» якраз покликана поширювати правду про злочини рашистів на нашій території», – говорить міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Виставка як ілюструє злочини РФ, так і показує об’єднання українців заради перемоги, говорить в.о. голови Українського інституту національної пам’яті Максим Ярмистий.

Заступник голови УІНП Володимир Тиліщак провів для журналістів екскурсію виставкою

Проєкт створив Український інститут національної пам’яті на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України та за підтримки Міністерства закордонних справ України. Наша мета –  розповісти правду про злочини проти людяності, які російські солдати чинять в Україні, відкрити очі на поширені в Європі російські пропагандистські міфи, один з яких – про єдиний народ, який складають росіяни, українці та білоруси, тверезим поглядом подивитися і на багато інших речей. Європейці мають право побачити справжнє обличчя Російської Федерації, усвідомити загрози, які йдуть від неї всьому людству, аби допомогти Україні захистити і себе, і Європу.

Партнерами проєкту в Україні є  Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, Штаб порятунку спадщини.

Партнери за кордоном: Литовський інститут історії, Центр історичних досліджень Польської академії наук в Берліні, Інститут Пілецького в Берліні, громадська організація «Bildungsverein Freundschaft kennt keine Grenzen e.V.», Музей історії Польщі.

Крім української мови, виставка буде представлена англійською, польською, литовською та німецькою. Про локації її експонування в європейських містах інститут повідомлятиме додатково.

Фото: Богдан Пошивайло