Історичний лекторій: «Коновалець – провідник борців за українську державу»

Історичний лекторій: «Коновалець – провідник борців за українську державу»

14 червня 2023 року о 17:00 запрошуємо на історичний лекторій «Полковник Євген Коновалець – провідник борців за українську державу». Подія присвячена українському державному, військовому та політичному діячеві полковнику Євгену Коновальцю.

Під час заходу буде обговорено роль визначної особистості в історії України, чиє ім’я стало символом визвольної боротьби українців. Євген Коновалець – полковник Армії УНР, творець і командир Січових Стрільців однієї з найбоєздатніших частин армії Української Народної Республіки, яка відіграла вирішальну роль в критичних ситуаціях в ході боротьби за Київ та інших військових операціях. Завдяки організаційному таланту та військовому досвіду зумів створити структури УВО та ОУН, які стали осередками боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу.

Учасники:
- Іван Хома, кандидат історичних наук, доцент Національного університету «Львівська політехніка», автор книг «Січові Стрільці: Створення, військово-політична діяльність та збройна боротьба Січових Стрільців у 1917-1919 рр.», «Євген Коновалець»;
- Олександр Кучерук, завідувач відділу Національного музею історії України, куратор виставки «Щиро Ваш. Є. Коновалець»;
- Андрій Ковальов, пресофіцер 112-ої бригади сил ТрО Збройних сил України;
Модератор: Іван Стичинський, головний спеціаліст відділу аналізу тоталітарних режимів Українського інституту національної пам'яті.

Вхід за попередньою реєстрацією (кількість місць обмежена).

Місце проведення – Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).
Захід відбудеться у змішаному форматі: офлайн та онлайн.
Зустріч також транслюватиметься на сторінках Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану й Українського інституту національної памʼяті у фейсбуці.
Контактний телефон: +38(067) 96 11 662 Тетяна Бойко.

Зустріч у фейсбуці.

Довідково.
Народився Євген Коновалець 14 червня 1891 року в селі Зашкові поблизу Львова. Його мрією, якій він присвятив усе життя, була вільна Самостійна Соборна Українська Держава. Він і сам був уособленням цієї соборності: народжений на Галичині, він став однією із найяскравіших постатей Української революції 1917-1921 років на Наддніпрянщині. Він був природженим організатором і дипломатом: саме його таланти та авторитет зробили Січових Стрільців (курінь, полк, дивізію) однією з найбільш боєздатних українських військових формацій, УВО – реальною українською підпільною бойовою силою, а ОУН – потужним пропагандистським і політичним проєктом, здолати який виявилося не під силу ні польським спецслужбам, ні радянському репресивному апарату.