Лекції УІНП до Дня пам’яті жертв Голодомору

Український інститут національної пам’яті організовує низку освітніх лекцій до Дня пам’яті жертв Голодомору. Вони транслюватимуться на офіційній сторінці установи в Фейсбуці та будуть доступними до перегляду всім охочим.

Так, 24 листопада, відбудеться лекція заступника голови Українського інституту національної пам’яті, кандидата історичних наук Володимира Тиліщака “Напередодні Голодомору: чому Сталін боявся втратити Україну”. Історик розповість про те, як в Україні чинили спротив комуністичній владі напередодні Голодомору і чому Сталін вирішив вчинити вбивство голодом.

25 листопада лекцію про історичну травму Голодомору прочитає Віталій Огієнко - головний спеціаліст відділу аналізу тоталітарних режимів Управління наукового забезпечення політики УІНП. Науковець розповість про результати своїх досліджень. Він пропонує глядачам спільно спробувати зрозуміти і відчути те, що переживали жертви та свідки Голодомору. Дослідження опирається на праці Бессела ван дер Колка, Антоніо Дамасіо, Стівена Порджеса, Джона Гарсії, Мартіна Селігмана, Джордана Пітерсона.

26 листопада відбудеться лекція культурологині, наукової співробітниці відділу історії України 1917-1945 рр. Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.Яворницького Ірини Реви. Науковиця розповість про Голодомор та репресії в родинних спогадах дисидентів Дніпропетровщини. Ірина Рева наголошує, що в контексті яскравих епізодів дисидентської правозахисної діяльності періоду 1960-1980 рр., як правило, акцент робиться на їхній особистій мужності та громадянській свідомості. Водночас історичні витоки непримиренного ставлення дисидентів до радянської системи залишаються поза увагою. “Погляньмо на дати народження цих людей, які були вихідцями зі старовинних українських поселень: 1911, 1922, 1924, 1926, 1929, 1932-й… Час колективізації та Голодомору, коли в селянській свідомості ще жили спогади про антибільшовицький опір та репресії 1920-х. Важкий час, коли розповіді минулого резонували зі спостереженнями за поведінкою влади in vivo”, - зазначає дослідниця.

Початок усіх лекцій -  о 18:00.

Трансляція буде доступною на фейсбук-сторінці УІНП за посиланням: https://www.facebook.com/uinp.gov.ua