До Дня Незалежності представники УІНП спільно з військовослужбовцями ССО вшанували воїнів Армії УНР у Варшаві

До Дня Незалежності представники УІНП спільно з військовослужбовцями ССО вшанували воїнів Армії УНР  у Варшаві

24 серпня, до Дня Незалежності України, на Вольському цвинтарі у Варшаві (Польща) відбулись заходи з вшанування пам'яті козаків та старшин Армії УНР, які брали участь в Українській революції 1917-1921 років. 

У заходах взяли участь представники Посольства України в Польщі, Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, Українського інституту національної пам'яті, української громади в Польщі, польських органів місцевої та державної влади, а також православного духовенства.

Також почесна варта Збройних Сил України взяла участь у церемонії вшанування пам'яті борців за незалежність на Українському військовому цвинтарі у Пикуличах (м. Перемишль) та Вольському цвинтарі (м. Варшава)

“Вольський цвинтар і ці два сектори українських поховань - це місця сповнені подвійними знаками. В історії кожного війська є сторінки, якими особливо пишаються. Як для Війська Польського - це Варшавська битва, так для Армії УНР - це Перший Зимовий Похід. Учасники цього походу відзначались орденом Залізного хреста за Зимовий похід та бої та називались Лицарями Залізного Хреста. Тут існує могила хорунжого Левка Гаєвського, на надгробку якого цей орден. А зараз зображення цього хреста на нарукавному знаку 28 окремої механізованої бригади, яка вчора втратила лейтенанта Юрія Михайлова, що загинув від кулі російського окупанта. Сьогодні Україна перебуває на фронтирі збройної боротьби з російським окупантом і наше військо знову боронить як Україну, так і західних сусідів. Я певен, що польський народ завжди підтримає українців у цій боротьбі, адже поляки як ніхто інший знають ціну свободі” - зазначив під час виступу співробітник УІНП Павло Подобєд.

Представник ЗСУ на церемонії, підполковник ССО Олексій Никифоров вручив подяки міністра оборони людям, які зберегли пам'ять про борців за незалежність України в Польщі. Міністерські подяки отримали: депутат Ради міста Варшава Ярослав Шостаковський, заступниця бургомістра району “Воля” у Варшаві Гражина Ожеховська-Мікульська, очільник Фонду культурної спадщини Міхал Ляшчковський, професора Академії образотворчих мистецтв Януш Смаза, представники православного духовенства в Польщі - отці Анатолій Шидловський, Адам Місіюк, Юрій Дмитрук, голова Об’єднання українців у Польщі Мирослав Скірко, член Ради Громадської ініціативи за доглядом могил воїнів УНР у Варшаві Юрій Рейт, голова Товариства українців політв’язнів і репресованих у Польщі Олександр Стець, редактор газети «Наше Слово» Павло Лоза та колишній голову правління Польського банку ПКО Збігнєв Ягєлло.

Фото: Посольство України в Республіці Польща