Доступно про історію Тризуба: Інститут продовжує знайомити з маловідомими сторінками у проєкті «ІстФакт» (ВІДЕО)

Доступно про історію Тризуба: Інститут продовжує знайомити з маловідомими сторінками у проєкті «ІстФакт» (ВІДЕО)

Гербом української держави є зображення Тризуба – родового знаку князя Володимира та роду Рюриковичів. Ми його бачимо щодня: на монетах, на прапорах, в елементах архітектури – і не замислюємося, чому саме він став символом нашої держави? Ще менше людей зможе відповісти на запитання: коли це сталося і які були альтернативи?

Усі цікаві й несподівані факти про те, як і коли тризуб став державним гербом  України, розповідає черговий п’ятихвилинний відеоролик із нового циклу Українського інституту національної пам’яті «ІстФакт». Ведучий «ІстФакту» - відомий історик Володимир В’ятрович.

Як українська гривня допомогла популяризації Тризуба? Чому відкинули варіанти Галицького Лева, Архістратига Михаїла та Козака з мушкетом? Чому на українському паспорті зображено не плуг чи зірочки, як на прапорі Євросоюзу? І до чого тут Михайло Грушевський? Про все це просто й докладно розкаже Володимир В’ятрович.

Перший ролик проєкту, присвячений Листопадовому чину, отримав великий резонанс і схвалення глядачів. Вони визнали, що такий формат вивчення історії допомагає зрозуміти й надовго запам’ятати цікаві факти з нашого минулого.

Завантажити 2 відеоролики можна за посиланням

Наступні випуски «ІстФакту» розкажуть про історію створення «Щедрика», бій за Вознесенськ, кримську операцію Петра Болбочана та про хорунжого Армії УНР і першого Патріарха Київського і всієї України Мстислава. 

Над проєктом працювали:

Методичний супровід – Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук;

Наукові консультанти – Ярослав Файзулін, Павло Подобєд, Владислав Куценко;

Спікер – Володимир В’ятрович;

Сценаристи – Наталка Пономарів, Андрій Сайчук;

Режисери-оператори – Яків Любчич, Олександр Назаров;

Графіка – Костянтин Пузанкін, Антон Куріпко;

Продюсер проєкту – В’ячеслав Пономарьов.

Довідково. Відеоролики проєкту Українського інституту національної пам’яті «ІстФакт» мають на меті популяризувати історію України через емоційне, яскраве, динамічне, але водночас просте і доступне, без зайвого пафосу, відео, детально переповідаючи маловідомі сюжети часів Української революції.

Формат проєкту – 5-хвилинні відеоролики в стилі «запитання-відповіді» з поєднанням прямої мови спікера й відеоряду (хроніка, інфографіка, анімація, карти, світлини, відео з реконструкцій історичних подій, моушн-графіка). Передбачається, що проєкт стане додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені Українській революції 1917-1921 років.