Парламент Молдови та Сенат Ірландії визнали геноцидом Голодомор в Україні 1932–1933 років

Парламент Молдови та Сенат Ірландії визнали геноцидом Голодомор в Україні 1932–1933 років

Парламент Республіки Молдови та Сенат Ірландії визнали геноцидом Голодомор в Україні 1932–1933 років. 

Парламент Молдови 24 листопада 2022 року ухвалив декларацію, в якій ідеться, що «Парламент Республіки Молдова в знак солідарності з українським народом та в ім'я справедливості заявляє, що більшовицький тоталітарний режим колишнього СРСР внаслідок застосування політики Голодомору несе відповідальність за акт навмисного геноциду проти українського народу».

За ухвалення декларації проголосували 54 зі 101 депутата, попри намагання представників Партії комуністів Республіки Молдова виключити голосування з порядку денного. 

Своєю чергою верхня палата парламенту Ірландії – Сенат також 24 листопада визнав геноцидом Голодомор в Україні 1932–1933 років. 

«Сенат Ірландії визнає Голодомор (заподіяння смерті голодом) у 1932–1933 роках геноцидом українського народу та висловлює свою солідарність у зв’язку з 90-ми роковинами в пам’ять про цей рукотворний голод, який був завданий українському народу свідомою політикою тоталітарного сталінського режиму, що призвело до загибелі мільйонів невинних життів», – йдеться в документі, ухваленому верхньою палатою парламенту Ірландії. 

Зазначимо, що тепер Голодомор визнали геноцидом парламенти 17 держав: Австралії, Грузії, Еквадору, Естонії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, США, Угорщини, Чехії. У квітні цього року Федеральний сенат Бразилії, який є верхньою палатою Національного конгресу країни, визнав Голодомор геноцидом українського народу. Також Голодомор в Україні 1932–1933 років геноцидом визнав опозиційний до режиму Лукашенка Об’єднаний перехідний кабінет Білорусі. Геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.