«Я вірю в Українську націю»: до 100-річчя з дня народження Слави Стецько Інститут презентує новий відеоролик

«Я вірю в Українську націю»: до 100-річчя з дня народження Слави Стецько Інститут презентує новий відеоролик

14 травня виповнюється 100 років з дня народження Слави Стецько – однієї з лідерок ОУН (б), багаторічного очільника Антибільшовицького блоку народів, засновниці Конгресу українських націоналістів та народного депутата трьох скликань.

До цієї дати Український інститут національної пам’яті спільно з Bober Film Studio приурочив вихід нового яскравого історичного ролика про Славу Стецько. Ролик став продовженням започаткованого Інститутом циклу «Люди епохи».

У ролику використані архівні фото та кадри відеохроніки, надані Конгресом українських націоналістів.

Завантажити у високій якості цей та інші ролики із серії «Люди епохи» можна тут:

Довідково:

Слава Стецько (уроджена Ганна-Євгенія Музика) народилася 14 травня 1920 року в селі Романівка, нині Теребовлянського району на Тернопільщині. З 18 років за прикладом брата – активний учасник Організації українських націоналістів. Розбудовувала жіночу мережу ОУН, займалася пропагандою, поширювала інформацію про проголошений у Львові 30 червня 1941 року «Акт відновлення української державності». У 1943-му році була арештована німцями у Львові, вісім місяців провела у тюрмі на Лонцького. Після звільнення (батьки і товариші по боротьбі задіяли усі свої зв’язки) була відправлена проводом ОУН до Відня.

На еміграції стала дружиною і вірним соратником одного з лідерів ОУН Ярослава Стецька, взяла собі його прізвище та ім’я. Була одним із активних діячів очолюваного ним Антибільшовицького блоку народів, а після його смерті сама очолила організацію. Була лідером ОУН (б) та заснованого нею Конгресу українських націоналістів, народним депутатом України трьох скликань. Двічі як найстарший член парламенту приводила до присяги депутатський корпус. Її життєвим кредом були слова: «Я вірю в українську націю».

Детальніше про життя і боротьбу цієї непересічної особистості можна прочитати за посиланням.