Відверта розмова про націоналізм: до 120-річчя з дня народження Степана Ленкавського

Відверта розмова про націоналізм: до 120-річчя з дня народження Степана Ленкавського

До 120-ї річниці з дня народження українського політичного діяча, ідеолога ОУН, в'язня Аушвіцу, автора Декалогу українського націоналіста Степана Ленкавського запрошуємо на лекцію-обговорення про його життя, ідеологічні настанови, значення в обґрунтуванні націоналізму.

Дата: 5 липня 2024 року о 18:00

Локація: приміщення Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану (Майдан Незалежності, 18/2, м. Київ).

Постать Степана Ленкавського – одного зі співзасновників Організації українських націоналістів, який очолив організацію після вбивства Степана Бандери, мало досліджена. Більш відомими і у час війни мотиваційними є його ідеологічні настанови – Декалог українського націоналіста, морально-етичний кодекс для сотень тисяч учасників національно-визвольної боротьби XX століття.

Спікер: Олександр Сич, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, дослідник творчості та автор життєпису Степана Ленкавського.

Модератори: Тетяна Бойко, в.о. керівника відділу організації заходів Управління популяризаційної роботи та меморіалізації заходів; Віктор Рог, історик, редактор газети ОУН (б) «Шлях перемоги».

Під час заходу буде обговорено:

  • життєвий шлях Степана Ленкавського – від заснування та ідеологічного оформлення ОУН до ув'язнення в концтаборі Аушвіц та роботи в Проводі Закордонних частин ОУН;
  • відверто про націоналізм – ідеологічне оформлення принципів Організації українських націоналістів щодо національно-визвольного руху;
  • донесення правди про СРСР та підсовєтську Україну.

Після заходу запрошуємо учасників заходу до обговорення.

Зустріч також транслюватиметься на фейсбуці Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам’яті, а такою на ютубі.

Вхід вільний. Але необхідно зареєструватись.

Приєднуйтесь до зустрічі у фейсбуці.

Організатори події: Український інститут національної пам’яті, Національний музей Революції Гідності, Інститут Наукових Студій Націоналізму.

Довідково:

Степан Ленкавський походить з Івано-Франківської області, яка на момент його народження перебувала під владою Австро-Угорщини. Він вивчав філософію у Львівському університеті, у 20-х роках долучився до націоналістичного руху та студентських політичних організацій.

У 1929 році Ленкавський став членом Проводу ОУН на західноукраїнських землях, опікувався питаннями ідеології. У цей час сформував «Декалог ОУН» в якому в короткій формі виклав основні принципи, яких повинен дотримуватись оунівець.

Степанові Ленкавському належить гасло: «Свобода народам! Свобода людині!», що стало чільним у програмі ОУН(б). Він також є одним з ініціаторів і співавторів тексту Акта Тридцятого червня 1941 р., яким проголошено відновлення Української держави.

29 липня 1941 р. за спробу взяти під контроль ОУН(б) військову друкарню у Львові був схоплений гестапо та ув’язнений до концтабору Освенцім (Аушвіц).

Після звільнення оселився в Німеччині й очолював Референтуру Підсовєтських Справ – аналітичний орган закордонних частин ОУН.

Після вбивства Степана Бандери – голова проводу революційної ОУН.

Редагував провідне видання ОУН «Шлях перемоги».

У останні роки життя заглибився у вивчення праць східних та західних філософів.