Презентація анімаційного фільму «Історія України за 15 хвилин» та популярних проєктів УІНП

Запрошуємо відвідати презентацію нового анімаційного фільму «Історія України за 15 хвилин», створеного до Дня Української Державності, а також інших проєктів з популяризації історії України. 

Де: #VcentriHUB Шевченківського району, вулиця  Володимирська 51Б.

Коли: 28 липня, о 14:30. 

Реєстрація за телефоном: +380 93 389 4457.

Захід відбуватиметься за сприяння Київської міської державної адміністрації для переселенців з охоплених війною територій України, киян та всіх охочих. 

Під час заходу співробітники УІНП Наталка Позняк-Хоменко та Ігор Чорний презентують відеоролик «Історія України за 15 хвилин». Ролик у форматі 2D коротко й доступно, але вичерпно розповідає понад тисячолітню історію українців на своїх землях. Показує, що наші предки творили тут державні формування ще тисячу років тому, і цей процес державотворення простежується крізь усю нашу історію.

Також можна буде ознайомитись з іншими проєктами Інституту, пов'язаними з популяризацією історії України, зокрема настільними іграми, присвяченими Українській революції 1917–1921 років, мальописом (коміксом) «Оборона Замостя. Легенда про лопату», присвяченому союзній боротьбі Польщі та УНР проти більшовиків, а також паперовими модельками техніки українського війська першої третини ХХ століття.

Коротка довідка

День Української Державності встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. Пам’ятна дата акцентує на спадкоємності сучасної України від Давньоруської держави Володимира Великого з її столицею у Києві. Саме тому для Дня Державності була обрана дата 28 липня, коли в Україні також відзначають День Хрещення Київської Руси-України. Вибір Володимиром Великим християнства як головної релігії Русі став цивілізаційним і зумовив історичний зв’язок українських земель із Європою.

Відзначаючи День Української Державності та поширюючи інформацію про тривалу історію державних утворень українців на наших землях, ми також протидіємо російській дезінформації та пропаганді, яка силкується зобразити Україну штучним формуванням.

Детальніше про День Державності – в інформаційному матеріалі УІНП.