Історично-соціальний проєкт «Тоталітаризм вбиває майбутнє»

 

У XX столітті молоді люди на території України зазнавали насильства за надуманими причинами на догоду політиці двох тоталітарних режимів – комуністичного й нацистського. Ця молодь мала різну національність, соціальний статус, віру, але була об’єднана трагічними обставинами, в яких опинилася, та через які часто була позбавлена майбутнього.

Проєкт «Тоталітаризм вбиває майбутнє» насамперед звертається до сучасних молодих українців і хоче нагадати їм, що їхні однолітки на цій же землі менш, ніж століття тому були такими ж людьми, як і ми, зі своїми мріями та сподіваннями, однак тоталітарна влада вкрала їхні права, навіть право на життя.

10 банерів, що зображують жертв Голодомору, політичних репресій, Голокосту, депортацій, сексуального насильства, військових злочинів закликають кожного замислитися над цінністю власної демократичної держави та важливістю верховенства права.

Проєкт створений Національною молодіжною радою України у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті. Також він став можливим за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Німецької молодіжної ради, Асоціації німецької католицької молоді, Товариства українських студентів-католиків «Обнова».

Банери з проєкту будуть презентовані онлайн на ресурсах УІНП та Національної молодіжної ради, а також як соціальна реклама розміщені на вулицях населених пунктів. Ми оприлюднюємо проєкт у дні, коли 80 років тому розпочалася німецько-радянська війна. Це була лише одна з віх Другої світової війни на українських землях. Проте ця дата – ще один інформаційний привід, щоб пригадати послідовність та взаємозв’язок трагедій, які обидва тоталітарні режими – комуністичний і нацистський принесли в Україну та які лише зросли, коли Україна стала місцем військового протистояння цих режимів.

Матеріал доповнюється. Вичерпна інформація буде оприлюднена незабаром.

Матеріали по темі