Презентація альбому унікальних світлин про незалежність

Презентація альбому унікальних світлин про незалежність

26 січня Український інститут національної пам’яті спільно з «Укрінформом» та видавничим домом «Антиквар» презентують унікальний фотоальбом до 30-річчя проголошення незалежності України – «Незалежність. Найкращий час» / «Independence. Prime Time».

На сторінках видання 30 років незалежності показані крізь об’єктив  фотокореспондентів  «Укрінформу». Фотоархів агентства – найбільший в країні, він налічує понад пів мільйона фото, тож саме там зберігається найповніший фотолітопис нашої новітньої державності. Більшість світлин опубліковані в альбомі вперше.

Утім, презентований фотоальбом не є ілюстрованою історією України, радше це сфокусований погляд на шлях, пройдений країною за цей час, на сумні, радісні, хвилюючі та пам’ятні події, свідками й учасниками яких ми були. Кожному з п’яти розділів видання передує есе публіциста, письменника й театрального критика Віталія Жежери, яке допомагає відчути атмосферу й дух на тих відтинках нашого спільного шляху у 30 років завдовжки.

Презентація відбудеться: 26 січня, 12:00

Де: «Укрінформ» (Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, 1 поверх).

Презентація транслюватиметься на ютуб-каналі «Укрінформу». Відвідання заходу за акредитацією: anna@ukrinform.com та за дотримання правил відвідання пресцентру «Укрінформу» у період протиепідемічних обмежень.

«До 30-ї річниці відновлення незалежності України ми хотіли підготувати видання, яке не стільки розкаже про історію України мовою цифр і дат, скільки покаже її, допоможе виразно пригадати події, людей та контексти, завдяки яким наше суспільство стало сьогодні самим собою. Ідеться про дуже різні за змістом аспекти, однак загалом вони такі, що створюють візуальний континуум нашої незалежності та відчуття реальності шляху до неї. Історія, зафіксована в образах, стає осяжнішою та ближчою. Тож запрошуємо дивитися, відчувати й розмірковувати над уже зробленим, щоб наступні кроки були ще більш вдалими, із відчуттям міцного ґрунту під ногами. Шлях здолає той, хто впевнено йде по ньому», – говорить про видавничий проєкт голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Фотоальбом виданий одразу українською та англійською мовами. Він вийшов друком у видавничому домі «Антиквар»

До участі у презентації запрошені як безпосередні творці фотоальбому, так і дипломати, урядовці, представники культурної та інформаційної сфер, яким це видання може стати в нагоді. Учасники зможуть отримати примірник фотоальбому.

Запрошені спікери презентації:

  • Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України;
  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті;
  • Олександр Харченко, генеральний директор Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»;
  • Ганна Шерман, директорка видавничого дому «Антиквар»;
  • Віталій Жежера, публіцист, письменник, автор есе, що увійшли до фотоальбому.

Електронна версія фотоальбому також буде оприлюднена на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Матеріали по темі