Нескорений Донбас: презентація книжки Наталки Позняк-Хоменко «Без ротації»

Нескорений Донбас: презентація книжки Наталки Позняк-Хоменко «Без ротації»

19 грудня о 17:00 запрошуємо на презентацію книги Наталки Позняк-Хоменко «Без ротації», виданої Українським інститутом національної пам’яті у 2023 році.

У березні-квітні 2014 року південь і схід України був у центрі уваги українських і світових медіа. На перших шпальтах газет були фото бабусь із плакатами «Путин, введи войска» чи молодиків, які зривали українські прапори і вішали російські триколори. І мало хто тоді міг припустити, що це не просто бунт «проросійського населення», а спецоперація російських спецслужб, яка готувалася не один рік.

Деталі цією спецоперації розкривають герої нової книги Наталки Позняк-Хоменко «Без ротації», уродженці Донеччини чи Луганщини, які були очевидцями тих подій. У 2014-2015 роках вони взяли до рук зброю і стали на захист своєї землі. І ось уже десятий рік воюють проти ворога.

До книги увійшла 21 історія бійців різних бойових підрозділів. У більшості героїв  ще в 2014-му дім опинився під окупацією, в інших - у 2022-му, тому головна їхня мотивація – помста і відновлення справедливості. І не лише за свій дім – деякі міста після 2022 року лишилися  тільки в назвах: Авдіївка, Сєвєродонецьк, Бахмут.

На презентацію запрошені герої книги та авторка видання. Зокрема:

Олена Мокренчук – офіцер управління зв’язків із громадськістю Збройних сил України;

Руслан Сілін – 111-а окрема бригада територіальної оборони;

Віталій Применко – 67-ма окрема механізована бригада;

Євген «Жук» – 21-й окремий мотопіхотний батальйон «Сармат».

Модераторка: Наталія Позняк-Хоменко, головна спеціалістка відділу популяризаційної роботи Українського інституту національної пам’яті.

Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією (кількість місць обмежена).

Учасники презентації зможуть отримати книгу в подарунок.

Місце проведення – Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Захід відбудеться у змішаному форматі: офлайн та онлайн. Подія транслюватиметься на сторінках Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної памʼяті у фейсбуці та каналі Інституту на ютубі.

Контактний телефон: +38(067) 96 11 662 Тетяна Бойко.

Зустріч у фейсбуці.

У разі повітряної тривоги найближче укриття поруч – станція метро Майдан Незалежності.

Організатори презентації: Український інститут національної пам’яті, Національний музей Революції Гідності.