У Михайлівському соборі відбулась панахида за загиблими у березні вояками українського війська

Увечері 2 квітня у храмі Іоанна Богослова в Михайлівському Золотоверхому монастирі на панахиду за українськими вояками, які загинули в боях за незалежність України в березні, зібралась громада Києва. Серед них: військові, громадські активісти та молодь.

Панахиду по загиблим героям очолив протоієрей Православної Церкви України Павло Мельник.

Попри те, що 8 березня на Донбасі оголосили так зване “весняне перемир’я”, бої з російськими окупантами не припинялись через провокації ворога. За березень 2019 року загинуло восьмеро військовослужбовців Збройних Сил:

  1. Богдан Гаврилів, 80 одшбр, уродженець Івано-Франківщини;

  2. Руслан Слісаренко, 54 омбр, уродженець Хмельниччини;

  3. Віктор Грабар, 79 одшбр, Січеславщина;

  4. Євген Керечанин, 54 омбр, Сумщина;

  5. Сергій Валах, 93 омбр "Холодний Яр", Дніпро;

  6. Максим Сирін, 93 омбр "Холодний Яр", Луганщина;

  7. Володимир Маркевич, 24 омбр імені короля Данила

  8. Дмитро Костенюк, 80 одшбр, Буковина.

Після панахиди та молитви за перемогу українського війська релігієзнавець Ігор Козловський взяв слово на короткий виступ:  “Бог пам’ятає імені всіх наших загиблих військових. Але так само ми маємо говорити про них, про їхні життя та жертву, щоб пам’ятати їх тут. І молитись за них. Коли я був у полоні російських терористів, за мене молились люди по всьому світу. І я це відчував. Я відчував їхню підтримку там, у камері. І це давало мені сили вижити в нелюдських умовах. І багато моїх співкамерників молились разом зі мною у ті дні. І наші молитви за загиблих героїв також будуть почуті”.

Наприкінці учасники панахиди згадали біографію, обставини та місце загибелі всіх бійців.

Ініціаторами панахиди за українськими вояками, які загинули в боях за незалежність України, та молитви за перемогу українського війська є співробітники Українського інституту національної пам’яті Роман Кулик та Павло Подобєд.