Телемарафон до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя

26 лютого, об 11:15, на телеканалі ДОМ відбудеться телемарафон, присвячений Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим та Севастополя.

Саме 26 лютого сім років тому  у Сімферополі відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. День спротиву окупації Криму відзначається відповідно до Указу Президента України від 26 лютого 2020 року № 58/2020.

До цієї дати, а також з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Офіс Президента України, Представництво Президента України в АР Крим, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство культури та інформаційної політики України та ТК «ДОМ» організували марафон.

Чому цей день важливий для пам’яті про події та спротиву окупації? Яка стратегія України з деокупації Криму? Реінтеграція півострова в український правовий, економічний, культурний, освітній простори; політико-дипломатичні заходи на міжнародній арені; що зроблено та що змінено у державній політиці з реінтеграції за останній рік, зокрема в напрямку розбудови доступу до освіти, державних послуг та сервісів –  ці та багато інших питань та відповіді на них стануть предметом дискусії під час марафону.

Модеруватиме захід журналістка-міжнародниця Наталка Гуменюк​, яка також є авторкою книги «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму».

Для іноземної аудиторії буде забезпечений синхронний переклад.

Серед спікерів: Антон Кориневич, ​ постійний представник Президента України в АР Крим, Рефат Чубаров, ​голова Меджлісу кримськотатарського народу, Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра закордонних справ України, Ігор Поночовний, ​керівник прокуратури Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Іван Ліщина, ​ заступник Міністра юстиції України, Антон Дробович, ​голова Українського інституту національної пам’яті, Дар’я Свиридова, перша заступниця постійного представника Президента України в АР Крим, Ігор Яременко, ​заступник Міністра з питань реінтеграції ТОТ України, Таміла Ташева, ​заступниця постійного представника Президента України в АР Крим, Рустем Умєров ​, народний депутат України, співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Кримська платформа», Геннадій Максак, голова Громадської ради при МЗС України, голова Ради зовнішньої політики «Українська призма», Інна Драганчук, ​заступниця Міністра з питань реінтеграції ТОТ України, Ольга Куришко, ​ співкоординаторка ГО «КримСОС», Гульсана Мамедиєва, директорка Директорату євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації, Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

Для контактів та з питань акредитації: Юлія Курилюк, yuliakuryliuk@gmail.com, +380637005083.