«Херсон був, є і буде українським»: ролик УІНП до річниці звільнення Херсона

Довгий час Росія експлуатувала міф про Український Південь як про «ісконно русскіє зємлі». Місцеві колаборанти переконали окупантів, що тут їх зустрічатимуть з квітами й хлібом-сіллю. Реальність виявилася протилежною. Херсонщина голосно заявила, що вона була, є і буде українською.

Весь світ облетіли кадри беззбройних людей, які голими руками зупиняли ворожу техніку та багатотисячних мітингів під українськими прапорами і гаслами «Окупанти, забирайтесь геть». Усі дев’ять місяців окупації на непідконтрольних територіях діяв партизанський рух «Жовта стрічка». Херсонщина боролася і чекала. І дочекалася. В другій половині жовтня 2022 року в результаті потужного контрнаступу Сил оборони України вдалося звільнити від окупантів правобережжя Херсонщини та частину Миколаївської області. 11 листопада 2022 року українські бійці звільнили від ворога Херсон. Тисячі українців, які лишалися в місті, вітали Героїв з українськими прапорами.

18 листопада «Укрзалізниця» відновила залізничне сполучення з Херсоном. Про ті драматичні події розповідає новий ролик УІНП. Водночас він нагадує, що війна триває і нині Сили оборони України ведуть запеклу боротьбу за звільнення від окупантів лівого берега Херсонщини і всієї України.

У ролику використані кадри Армія Інформ, Радіо Свобода, Суспільне Новини та з відкритих джерел.