Розпочалась реєстрація на семінар «Як домовитися з минулим»

Розпочалась реєстрація на семінар «Як домовитися з минулим»

Центр Досліджень Визвольного Руху та Konrad Adenauer Stiftung Ukraine запрошують студентів старших курсів, аспірантів, молодих випускників, громадських активістів та інших людей, які цікавляться тематикою роботи з минулим, до участі в освітньому семінарі «Як домовитися з минулим?», який відбудеться у 14–17 липня у Вінниці.


Аплікаційна форма: bit.ly/2WxBGMf 
Дедлайн подачі заявок: 22 червня 2019 року
Результати відбору: не пізніше 25 червня 2019 року

Події ХХ століття, які розгортались на території України, зачепили різні соціальні та етнічні  групи, змінили політичну карту країни і її побут, а ще привнесли у життя кількох поколінь — страх, який досі почасти впливає на наш повсякденний вибір. 

Як підходити до переосмислення минулого? Як робити національну пам’ять інклюзивною та хто має дбати про це? Яким чином має відбуватись пам’ятання локальних, регіональних історій та загальнонаціонального наративу? Як через різне формується спільне? Чим можуть у цьому допомогти історії з розсекречених архівів КҐБ? Чи потрібне нагадування про трагедію? В чому слабкість політики «амнезії» щодо пам’яті про трагічні події? Що робити з будівлями та просторами, де відбувались масові репресії? Що відбувається з покинутими культовими спорудами?
 
Програма включає в себе теоретичну та практичну частину. Плануються візити до профільних інституцій та меморіальних місць та місця здійснення репресій, які не є формальними місцями пам’яті. На прикладі міста Вінниці та Вінницької області ми спробуємо зрозуміти, як і кого пам’ятає громада. На практиці побачимо, як іноді місця масових репресій перетворюються у рекреаційні простори. 

Дати семінару: 14—17 липня 2019 року
Місце: Вінниця

Організатори покривають проїзд (в одну сторону), харчування та проживання учасників. 

У разі додаткових питань напишіть на скриньку: history@cdvr.org.ua