У Черкасах презентують книгу спогадів про Майдан

У Черкасах презентують книгу спогадів про Майдан

Український інститут національної пам'яті у Черкасах презентує збірку спогадів про події 2013-2014 років. Захід відбудеться на відзначення п’ятої річниці Революції Гідності. До участі у презентації запрошуються інтерв’юери, координатори збору усних свідчень, оповідачі з Черкаської, Вінницької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

7 грудня о 13.00

м. Черкаси, вул. Хрещатик, 259

Черкаський художній музей

Вхід вільний

Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усноісторичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах.

На основі записаних інтерв’ю формується архів усної історії, а також підготовлено серію друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 році вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей, в тому числі й про події у Черкаській області.

Спікери:

  • Володимир Стецюк, журналіст із Кривого Рогу
  • Тетяна Бородіна, громадська діячка з Кропивницького
  • Віталій Масненко, професор завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького
  • Ольга Скус, доцент кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
  • Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті
  • Інна Зозуля, організаторка та учасниця уманського учнівського Майдану
  • Владислав Чабанюк, директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура»
  • Валентна Коваленко, голова Черкаської обласної організації Народного Руху України
  • Антон Ведула, громадський активіст, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Модератор: Тетяна Привалко, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті