У Києві відкриють меморіальний барельєф Симону Петлюрі

21 січня 2019 року у столиці відкриють меморіальний барельєф Голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі.

21 січня 2019 року (понеділок)

12:00

Київ, вул. Симона Петлюри, 2/4

Анотаційна дошка постане на символічному місці – на початку вулиці Симона Петлюри, де в січні 1918 року тривали бої підрозділів Армії УНР з більшовицькими заколотниками.

Автор барельєфу – скульптор Василь Маркуш.

«Відкриття пам’ятного барельєфу Симону Петлюрі на вулиці його імені – ще один важливий крок на шляху увічнення одного з чільних діячів Української революції 1917-1921 років. Але не достатній. У рамках відзначення столітнього ювілею революції в столиці України має постати пам’ятник Головному Отаману та Голові Директорії УНР Симону Петлюрі. Адже його ім’я (поруч з іменами Мазепи та Бандери) стало одним із символів боротьби українців за свободу», – говорить Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 

У заході візьмуть участь:

  • Павло Розенко – Віце-прем’єр-міністр України, Голова Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій;
  • Євген Нищук – Міністр культури України;
  • Володимир В’ятрович – Голова Українського інституту національної пам’яті;
  • Генерал-майор Ігор Гордійчук – Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна;
  • Роман Кулик – ветеран 55-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ;
  • Тарас Компаніченко – вокаліст гурту «Хорея Козацька».

Серед запрошених: учасники бойових дій, духовенство Православної церкви України, представники Київської міської державної адміністрації, Міністерства оборони України.

Пам’ятна дошка Симону Петлюрі була виготовлена зусиллями Київської міської державної адміністрації. Урочисте вшанування Головного Отамана відбудеться за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Цього року, 22 травня, виповниться 140 років від Дня народження Голови Директорії УНР, Головного Отамана УНР, державного, політичного та військового діяча, борця за незалежність України у ХХ столітті Симона Петлюри.