У Луцьку презентують книгу «Капелани. На службі Богу і Україні»

У Луцьку презентують книгу «Капелани. На службі Богу і Україні»

У четвер, 11 грудня, в Луцьку відбедться презентація книги «Капелани. На службі Богу і Україні».

Волинський обласний краєзнавчий музей

(вул.Шопена, 20)

початок - о 17:00

Учасники: 

волинські капелани;

Тетяна Ковтунович, укладач книги, координаторка усноісторичних проектів Українського інституту національної пам’яті.

У видання увійшли спогади 13 капеланів ПЦУ, трьох військових священиків УГКЦ, трьох капеланів-протестантів, двох представників РКЦ, одного служителя Мусульманської релігійної громади «Милість» і одного – Житомирської єврейської месіанської общини. Серед оповідачів є дві жінки-капелани.

Із волинян героями книжки стали священики ПЦУ о.Михайло Бучак (с.Княгининок) і о.Олег Дядюсь (ігумен Макарій) (с.Жидичин).

Четверо героїв книги – Юрій Казміренко, Іван Ісайович, Василь Хіміч, Павло Гончарук  – є лауреатами міжнародної відзнаки імені отця Омеляна Ковча, видатного українського гуманіста, військового капелана, Священномученика Української греко-католицької церкви, пам’яті якого і присвячено це видання.

Переднім словом до книги стала стаття, що народилася у результаті розмови з Головою Синодального управління військового духовенства Православної церкви України Митрополитом Іоаном. У ній окреслено особливості роботи з підготовки священиків до служіння у війську під час війни та створення мережі військових капеланів у Православній церкві України, представників якої в українському війську від 2014 року і дотепер налічується найбільше.

Спогади військових капеланів були записані з травня 2018 до червня 2019 року в межах проекту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО». Загалом у проекті взяли участь 23 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій неоголошеній війні. Укладачі книги, співробітниці Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович і Тетяна Привалко.

Довідки за тел.: 0504444881 (Леся Бондарук, представник Українського інститу національної пам'яті на Волині)