Онлайн-лекція Сергія Романова “Леся Українка і Російська імперія”

Онлайн-лекція Сергія Романова “Леся Українка і Російська імперія”

Український інститут національної пам’яті продовжує цикл лекцій, присвячених постаті Лесі Українки. Нагадуємо, що ці заходи триватимуть упродовж року.

23 березня 2021 року відбудеться онлайн-лекція Сергія Романова “Як москаль віри не діймає…” Леся Українка і Російська імперія”. Лекція транслюватиметься на офіційній фейсбук-сторінці Українського інституту національної пам’яті. Початок – о 16:00.

Відірватися від Москви – прагнення не лише сучасних українців. Українські інтелектуали на зламі  ХІХ - ХХ століть докладали зусиль для того, щоб не лише визначити культурний та політичний вектор розвитку України, а й вели її самобутнім шляхом, окремим від Російської імперії.

Так, під час лекції йтиметься про дії лідерки тогочасного молодого покоління Лесі Українки задля відновлення своєї і своїх співвітчизників національної ідентичності. Про громадян країни, якої ще не було на політичній мапі, й країну, яку ці громадяни творили.

Розмова відбудеться крізь біографічний і художній виміри особистості Лесі Українки.

Про лектора: Сергій Романов – доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Автор двох монографій і близько сотні статей, упорядник і співупорядник видань творів Лесі Українки, збірників наукових праць і матеріалів. Член редколегії, редактор двох томів, упорядник текстів та автор коментарів двох томів Повного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах, автор передмови до тому поезії і ліро-епічних творів.