Презентація книги латвійського письменника та волонтера

Презентація книги латвійського письменника та волонтера

Партнерський анонс

30 жовтня о 17:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану відбудеться презентація книги латвійського письменника громадського діяча, волонтера, Юріса Улманіса «Коли війна стає особистою».

Спікери:

Юріс Урманіс, латвійський письменник, автор книги;

Вейко Сполітіс, депутат Сейму Латвії;

Аргіта Даудзе, посол Латвії в Україні (2011 - 2015 рр.)

Локація: м. Київ, майдан Незалежності, 18/2, другий поверх.

Організатор: Бобровицька міська рада Чернігівської області.

Партнери: Український інститут національної пам'яті, Національний музей Революції Гідності.

Вхід на захід вільний, однак просимо попередньо зареєструватися.

«Коли війна стає особистою» – книга латвійського письменника Юріса Улманіса. Українською мовою книгу переклала Валентина Силава за сприяння українського письменника Віктора Мельника. Видання про особисті переживання автора протягом першого року війни в Україні, що складається з 26 коротких «епізодів», компіляції інтимних роздумів, спостережень і подвигів, що охоплюють незламність духу українського народу.

Батьки та сини, які воюють разом, діти, які пережили бомбардування їхнього дому вночі, але вдень збирають пожертви на військові зусилля, важливість лопати чоловіків, які ніколи не тримали зброї до того, як і майже за одну ніч стають загартованими солдатами в битві.

Кожен особистий епізод проілюстрований Гатісом Шульцом, студентом магістратури Академії мистецтв Латвії.

Коли почалася війна, Юріс ні хвилини не вагався, чи допомагати захисникам України, він зібрав велику кількість військового обладнання та тисячі доларів у вигляді пожертвувань на придбання транспортних засобів, одягу, безпілотників, приладів нічного бачення, особисто доставляючи їх у зону бойових дій підрозділам, які їх потребують. З деякими захисниками він зблизився, зустрічався з їхніми родинами та залишався в їхніх домівках. Тому війна стала дуже особистою для Юріса. П'ять солдатів, які були друзями автора загинули на війні, і Юріс присвятив їх пам'яті «Коли війна стає особистою».

Довідково.

Юріс Улманіс Доктор Юріс Улманіс раніше написав три книги – дві про альпінізм і одну про перетин Гренландії на лижах. Минулої весни він піднявся на вершину гори Еверест, підняв прапори Латвії та України. Він завершив так звані «Сім вершин» – сходження на найвищу гору на кожному з семи континентів.

Він офіцер добровольчої Латвійської національної гвардії та Українського добровольця. З 2015 року Юріс їздить Україною з гуманітарною допомогою сім’ям загиблих бійців, а з весни 2022 року Юріс привіз бійцям на передову обладнання на тисячі доларів. Юріспровів 18 років у компанії “Motorola” на різних керівних посадах і посадах у сфері розвитку бізнесу в США та Європі. Останні 15 років, викладаючи підприємництво, маркетинг і міжнародний бізнес на програмах бакалавра, MBA та EMBA в університетах Європи, а також регулярно тренує та консультує регіональні підприємства з антикризового менеджменту, маркетингу, продажів, побудови довіри, переговорів та лідерства. Юріс був віцеголова Європейської скаутської фундації, розташованої в Женеві, Швейцарія. Він також був членом правління Американської торговельної палати в Латвії. Юріс є лауреатом Ордена трьох зірок, найвищої національної громадянської нагороди Латвії, яку вручив президент Латвійської Республіки.