Відкриття виставки художника Стаса Жалобнюка «Потенційно (не)прийнятний контент»

Відкриття виставки художника Стаса Жалобнюка «Потенційно (не)прийнятний контент»

22 вересня, о 17:00, відбудеться відкриття виставки «Потенційно (не)прийнятний контент» Стаса Жалобнюка. Художник представить у Києві серію робіт, створених під час російсько-української війни.

Роботи, виконані переважно у мішаній техніці (колаж), подекуди шокують. Стас Жалобнюк запевняє, що документує. Розкриває справжнє обличчя окупантів та прагне таким чином руйнувати репутацію російської культури там, де ще досі існують міфи про її велич.

Ця воєнна серія – документування не так подій, як своєї реакції на трагедію, яку ми всі переживаємо: звірства в Бучі, заміновані береги рідної митцю Одеси, щоразу свіжі новини про злочини окупантів та життя в постійному напруженні, однією з причин якого є нескінченні повітряні тривоги.

Назва «Потенційно (не)прийнятний контент» – це, за словами автора, не про його виставку, а про ту реальність, яку він фіксує та в якій нині живуть мільйони українців, – ми не можемо заретушувати дійсність, перестати бачити жахи війни. Відвертість автора в роботах теоретично мала б шокувати, але за своєю суттю це глибоко гуманістичні твори, з яких вичитуються душевний біль та переживання не лише індивідуальні, особисті, а й ті, що є ознакою нашого часу. Колись такі роботи назвали б антивоєнною серією, проте не сьогодні й не на цій виставці – тема геноциду, до якої також звертається у своїх роботах Стас Жалобнюк, важлива не лише через визначення сьогоденних злочинів рашистів, а й через нагадування, що не маємо права скоритися тим, хто впродовж століть прагнув стерти Україну з лиця землі.

Триватиме виставка «Потенційно (не)прийнятний контент» у Галереї протестного мистецтва до 6 листопада, вхід вільний.

Акредитація ЗМІ на відкриття тут. 

Щодо додаткової інформації для ЗМІ звертайтеся до пресслужби Музею Майдану: 097 602 34 22.

Графік роботи Галереї протестного мистецтва (м. Київ, вул. Липська, 16, 1-й поверх):

ср–нд – 11:00–18:00,

пн, вт – вихідні.

Звертаємо вашу увагу на те, що станція метро «Хрещатик» поки що не працює, й частину урядового кварталу перекрито для проходу. Найближча станція метро – «Арсенальна».