У Києві відбудеться обмін архівними документами про українця, що став національним героєм у Перу

Ім’я відомого соратника Симона Болівара, українця Михайла Скибицького у ХІХ столітті знала вся Південна Америка, але й дотепер на Батьківщині про нього мало хто чув. Знаний під ім’ям Мігель Рола, він є національним героєм для народів Перу, Колумбії, Венесуели.


У 2021 році Республіка Перу відзначатиме 200-річчя проголошення незалежності, а у 2024-му – 200-річчя битви при Айакучо. У контексті цих дат Посольство України в Республіці Перу спільно з МЗС України реалізовує проект з відновлення пам’яті Михайла Скибицького. Із Перу до Києва завітали директор та дослідник Інституту історичних досліджень Сухопутних військ Республіки Перу Енріке Гаргулевич та Марсіала Сілве. Вони досліджують матеріали Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, які допоможуть у створенні книги-біографії Михайла Скибицького. До співпраці  з пошуковцями також долучилася компанія "ЛО НЕТ".

У межах реалізації проекту Центральний державний історичний архів України, м. Київ та Інститут історичних досліджень Сухопутних військ Республіки Перу обміняються архівними документами про Михайла Скибицького. Подія відбудеться у: 

четвер, 14 листопада
11:30
конференц-зала готелю «Дніпро»
м. Київ, вулиця Хрещатик, 1/2

Участь у заході візьме начальник Управління наукового забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Ярослав Файзулін.


Михайло Скибицький – уродженець Волині. Фаховий військовий інженер і офіцер царської армії він водночас був противником монархії. Прибув у Південну Америку, аби стати добровольцем війська Симона Болівара, у лавах якого боровся за незалежність Перу. Був ад’ютантом президента Венесуели Хосе Антоніо Паеса. Уперше в історії дав інженерний розрахунок Панамського каналу. 

Після битви на плато Айакучо Михайло Скибицький отримав найвищу військову відзнаку за мужність і героїзм – орден «Бюст Визволителя» особисто від Симона Болівара. Це перша військова відзнака незалежного Перу.