Уряд затвердив Порядок надання статусу учасника бойових дій борцями за незалежність України у XX столітті

Сьогодні, 10 липня 2019 року, уряд України затвердив Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які визнані борцями за незалежність України у XX столітті.

«Відповідно до зазначеного Закону учасниками бойових дій визнаються представники Української військової організації (УВО), Організації українських націоналістів (ОУН), Української повстанської армії (УПА), Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії (УНРА), які зі зброєю у руках проводили бойові дії із нацистським окупаційним режимом та у подальшому чинили збройний опір комуністичному режимові, визнаному Законом України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” злочинним і таким, що здійснював політику державного терору в Україні», – повідомляє прес-центр Кабміну.

Минулого року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону про статус ветеранів війни та розширила перелік категорій учасників бойових дій. До нього було включено вояків УПА, Карпатської Січі, Поліської Січі та УНРА отамана Бульби-Боровця, а також членів УВО та збройних підрозділів ОУН, які боролися проти комуністичного та нацистського режимів.

Порядок передбачає, що рішення про надання відповідним особам статусу УБД ухвалює комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утворена Міністерством оборони.

На світлині – Теодор Дячун, комбатант Української Повстанської Армії