СВІДЧЕННЯ ПРО ВІЙНУ. Чернігівська та Городнянська громади

СВІДЧЕННЯ ПРО ВІЙНУ. Чернігівська та Городнянська громади

Другий рік триває жорстока, несправедлива, руйнівна війна Росії проти України, в ході якої найбільше постраждали території, що опинилися під окупацією. Завдяки героїчній боротьбі Збройних сил України та неймовірній активності й залученості українського суспільства було відвойовано значні території Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської та Херсонської областей. Тепер у цих регіонах проводиться багато заходів з реконструкції та відновлення за участі як місцевої влади, громадських активістів та волонтерів, так й іноземних партнерів.

До таких ініціатив належить і проєкт «Зміцнення соціальної згуртованості та заснування суспільного договору в постраждалій від війни Чернігівській області», який діє в Україні з листопада 2022 р. Партнерами проєкту є миротворча організація ПАКС (PAX)-Нідерланди, ГО «Український центр ненасильницького спілкування і примирення «Простір гідності», ГО «Центр Доброчин» та Український інститут національної пам’яті.

Одним із напрямів проєкту є збирання усних свідчень у двох громадах Чернігівської області: безпосередньо в Чернігові та у громаді прикордонного міста Городні. Запис свідчень координує Український інститут національної пам’яті. Наразі вже записано 36 усноісторичних інтерв’ю з мешканцями Городнянської громади та міста Чернігова – спогадів людей, що пережили окупацію та облогу. На їх основі було створено вуличну виставку. У цьому збірничку, що містить фрагменти 25 свідчень, матеріали виставки подано в дещо розширеному форматі.

Надалі зібрані спогади будуть зберігатися в Архіві усних свідчень Українського інституту національної пам’яті.