1951 - народився Назарій Яремчук, співак

1951, 30 листопада – в селі Рівня Чернівецької області народився  Назарій Яремчук, співак. З ним облетіли світ українські пісні – “Червона рута”, “Водограй”, “Смерекова хата”, “Стожари”, “Гай, зелений гай”, “Я піду в далекі гори”.

                                                                       
Був четвертою дитиною у співочій родині. Батько співав у церковному хорі, мати – грала у Вижницькому народному театрі й мала гарний голос. 
З другої спроби вступив на географічний факультет Чернівецького університету. Також 1988-го закінчив Київський інститут культури.  Був солістом вокально-інструментального ансамблю “Смерічка” Чернівецької філармонії.
Визнання і популярність Яремчуку принесли пісні “Червона рута” і “Водограй” Володимира  Івасюка. За виконання цих пісень ансамбль “Смерічка” та його солісти Яремчук і Зінкевич були удостоєні звання лауреатів Всесоюзного конкурсу “Алло, ми шукаємо таланти”, а також “Пісня року-71/72”.

Вокально-інструментальний ансамбль «Смерічка». В центрі – Назарій Яремчук. Фото: zhitomir-online.com


Життя Яремчука обірвалося, коли він був у зеніті слави: участь у різноманітних конкурсах, виступи за кордоном, народне визнання таланту і держані титули та нагороди. 
30 червня 1995-го Назарій Яремчук помер від раку. Поховали його у Чернівцях.