Науковий форум «Революція гідності: на шляху до історії»

Науковий форум «Революція гідності: на шляху до історії»

17-18 листопада відбудеться науковий форум «Революція гідності: на шляху до історії» – 2022. Форум організовує Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Захід відбудеться онлайн. Фокус-тема нинішнього обговорення: «Майдани і російсько-українська війна в національному та глобальному вимірах». 

Майдан – знакове явище в історії України. На масових протестах українці обстоювали демократичні принципи, незалежність і свій цивілізаційний вибір. Росія побачила в цьому загрозу кремлівському режимові та реалізації імперських амбіцій. 

Перемога Майдану у 2014 році стала геополітичною поразкою Росії. Вона почала гібридну війну проти нашої держави – окупувала Крим, частину Донецької та Луганської областей, а вісім років по тому, 24 лютого 2022 року, розв’язала загарбницьку війну на всій території України. Ці події актуалізували важливість глибшого дослідження Майданів – від Революції на граніті до Революції гідності.

Яким було співвідношення зовнішніх і внутрішніх чинників, що позначилися на перебігу та наслідках українських Майданів? Чи варто розглядати Майдани новітньої доби як етапи боротьби України за незалежність включно з теперішньою війною? Як повномасштабне вторгнення Росії впливає на формування наукового дискурсу, пов’язаного з темою українських Майданів і національно-визвольних змагань загалом? Ці та інші питання заплановано розглянути під час четвертого наукового форуму. Також відбудеться обговорення концептуальних підходів до дослідження феномена Майдану та поширення правдивої інформації про причини й наслідки протестних рухів у контексті російсько-української війни.

До участі запрошуються історики, політологи, соціологи, філософи, правники, музейники, культурологи, фахівці з комунікаційної діяльності, представники інших соціогуманітарних дисциплін, які вивчають протестні рухи та явище Майдану.

Реєстрація триває до 28 жовтня 2022 року включно за посиланням.

Участь у форумі – безкоштовна. За матеріалами форуму планується підготовка і видання збірника наукових праць. Публікація – безкоштовна.

Партнери: Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України Національної академії наук, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Український католицький університет, Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Більше про форум – на сайті Національного музею Революції Гідності.

Подія на фейсбуці

Додаткова інформація: +38 067 793 64 75; naukforum2020@gmail.com.