Публічна дискусія «Відстояти Соборність: чому в 1919-му не вдалося і що робити, щоб вийшло зараз?»

Публічна дискусія «Відстояти Соборність: чому в 1919-му не вдалося і що робити, щоб вийшло зараз?»

22 січня будемо відзначати День Соборності України в умовах війни, в якій боремося, щоб відновити цілісність своєї держави. До памʼятної дати запрошуємо на відкриту зустріч-розмову з істориками і військовими, яка відбудеться 22 січня в Києві. Початок о 18:00, тривалість 2 години.

Говоритимемо:

  • чому соборність (як і державність) вдалося проголосити, але не вдалося відстояти століття тому?

  • чим війна з Росією сьогодні відрізняється від збройного опору українців більшовицькій окупації?

  • чи вчить нас минуле чомусь і що маємо робити, щоб не повторити долю УНР і ЗУНР та не втратити Україну?

  • чи працює досі пропагандистська теза про «різні України», про «Схід і Захід»?

  • що соборність і єдність означають сьогодні?

Запрошені учасники:

  • Володимир Бірчак, редактор «Історичної правди», керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху, військовослужбовець ЗСУ,

  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної памʼяті, військовослужбовець ЗСУ,

  • Валентина Піскун, доктор історичних наук, дослідниця української еміграції 1920-х років,

  • Юрій Сиротюк, політик і громадський діяч, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», військовослужбовець ЗСУ,

  • Василь Яблонський, доктор історичних наук, серед тем його досліджень – діяльність уряду УНР в екзилі та політичний процес у незалежній Україні.

Також у розмові візьме участь засновник, фронтмен гурту «Тінь Сонця» і військовослужбовець ЗСУ Сергій Василюк, який на завершення заходу виконає для присутніх кілька пісень.

Модеруватиме дискусію співробітник Українського інституту національної памʼяті, історик Іван Стичинський. Розмова не обмежується лише зазначеними вище темами, а присутні матимуть змогу задати учасникам свої питання чи відрефлексувати на почуте. Ми заохочуємо обмін думками, тож долучайтеся.

Локація: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (майдан Незалежності 18/2, Будинок профспілок). Що відвідати подію офлайн, потрібно зареєструватися.

Дискусія також транслюватиметься наживо на ютуб-каналі Українського інституту національної памʼяті та сторінках УІНП й Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану у фейсбуці. 

У разі повітряної тривоги найближче укриття поруч – станція метро Майдан Незалежності.

Організатори події: Український інститут національної пам’яті, Національний музей Революції Гідності, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.

За додатковою інформацією звертайтеся за номером: 096 248 31 71.

Додатково:

цього року гаслом до Дня Соборності є «Наша єдність – наша зброя». Щоб дізнатися більше та отримати інформацію про інші події, стежте за публікаціями на сайті й у соціальних мережах УІНП.